اجرای 270 پروژه گردشگری در گیلان

به گزارش پیامک خنده، مدیرکل اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: طرح های در حال اجرای تاسیسات گردشگری در سطح استان 270 پروژه است که از این تعداد، بالغ بر 200 پروژه در روستاها اجرا می شود.

اجرای 270 پروژه گردشگری در گیلان

به گزارش پیامک خنده، شهرود امیر انتخابی اظهار کرد: طرح های در حال اجرای تاسیسات گردشگری در سطح استان شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، سفره خانه سنتی، بوم گردی و مجتمع های اقامتی پذیرایی و... می شوند.

مدیرکل اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با بیان اینکه سهم زیرساخت های گردشگری روستاها مبلغ 200 میلیارد ریال بوده است، اضافه نمود: پروژه های عمرانی زیرساختی اجرا شده در روستاها از سال 1388 تاکنون شامل پروژه های راهسازی، آبرسانی، تامین روشنایی، محوطه سازی فضا های گردشگری با اعتباری حدود 200 میلیارد ریال بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش سالانه میزان مسافران و گردشگران ورودی به استان و به منظور رونق کسب و کار روستایی و جهت تسهیل روند صدور موافقت اصولی اولیه جهت افتتاح اقامتگاه های بوم گردی، تفاهم نامه ای در سطح استان مابین معاونت عمرانی استانداری استان، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان منعقد شده و بر همین اساس و به منظور پیگیری و تسریع در روند رسیدگی به درخواست های واصله، از تاریخ انعقاد تفاهم نامه تا کنون، 36 جلسه کمیته بوم گردی استان برگزار شده که در طی این جلسات تعداد 625 پرونده که دارای شاخص های اقامتگاه بوم گردی و معیارهای قرارگیری گردشگران در فضای زندگی روستایی و... مورد تایید بوده و پیروز به دریافت موافقت اصولی اولیه شده اند.

امیرانتخابی گفت: در این بازه زمانی تعداد 102 واحد با میزان سرمایه گذاری 800 هزار میلیون ریال و اشتغال 359نفر، پیروز به اخذ پروانه ساختمانی و صدور مجوز ایجاد و شروع عملیات ساخت شده اند که از این میان تعداد 32 واحد بومگردی در روستاها با میزان اشتغال 143 نفر، پیروز به اخذ مجوز بهره برداری شش ماهه از سوی معاونت گردشگری این اداره کل شده اند و در حال ارائه خدمات به بومگردان می باشند، پیش بینی می شود تا سرانجام سال جاری به این تعداد دست کم 40 واحد دیگر اضافه نموده شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 381

به "اجرای 270 پروژه گردشگری در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای 270 پروژه گردشگری در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید