آموزش ساخت کاردستی فیل با مقوا و بشقاب کاغذی (3 مدل)

به گزارش پیامک خنده، کاردستی فیل را می توان با مقوا، ظروف یکبار مصرف مثل بطری نوشابه یا بشقاب های کاغذی و انواع دیگر وسایل درست کرد. در اینجا روش درست کردن 3 مدل زیبا و ساده از فیل های مقوایی و بشقابی به صورت تصویری یاد داده شده است.

آموزش ساخت کاردستی فیل با مقوا و بشقاب کاغذی (3 مدل)

بچه های کوچک همواره دوست دارند کاردستی های مختلف درست نمایند و از آن لذت ببرند. درست کردن کاردستی حیوانات می تواند با هزینه اندک انجام گردد و شما را به وجد آورد.

در این آموزش خبرنگاران به شما می آموزد که با وسایل ساده ای مثل مقوا، بشقاب کاغذی و رنگ آمیزی آن ها مدل های مختلفی از کاردستی فیل را درست کنید.

1- روش درست کردن کاردستی فیل با مقوا

این مدل کاردستی حالت ایستاده دارد. برای درست کردن فیل سیاه مقوایی به مقوای سفید و مشکی، چسب و قیچی احتیاج دارید.

ابتدا الگوی زیر را روی مقوای مشکی بکشید و دور تا دور آن را ببرید. بعد یک طرف الگو را از خرطوم فیل تا دم آن چسب بزنید و سمت دیگر الگو را روی آن بچسبانید.

همچنین می توانید الگوی فیل را چسب نزنید و آن را به این شکل بهره ببرید:

حال روی مقوای مشکی و یا توسی تیره شکل گوش فیل را بکشید و دو عدد از آن درست کنید. سپس آن را روی سر فیل بچسبانید.

در خاتمه با مقوای سفید دو عدد چشم و عاج برای فیل درست کنید و روی صورت و در کنار خرطوم آن بچسبانید. حال کاردستی فیل با مقوا آماده شده است و می توانید آن را در دشت کاغذی بگذارید.

همچنین بخوانید: آموزش درست کردن بادبادک کاغذی بچگانه

2- روش درست کردن فیل با بشقاب کاغذی

با استفاده از بشقاب یکبار مصرف کاغذی می توانید انواع مختلفی از حیوانات را بسازید. در این قسمت روش درست کردن دو مدل کاردستی فیل با استفاده از بشقاب کاغذی یکبار مصرف وجود دارد.

مدل اول: کاردستی فیل فانتزی

برای درست کردن این کاردستی فقط به بشقاب کاغذی و رنگ گواش یا آبرنگ احتیاج دارید. ابتدا بشقاب کاغذی را مثل تصویر زیر برش بدهید.

حال قسمت برش خورده پایین بشقاب را کمی نازکتر کنید و به عنوان خرطوم فیل روی بشقاب بچسبانید. بعد صورت فیل را با رنگ دلخواه خود رنگ آمیزی کنید.

مدل دوم: کاردستی فیل با مقوا و بشقاب

این کاردستی با استفاده از بشقاب کاغذی، مقوا و رنگ ساخته می گردد. ابتدا پشت بشقاب کاغذی را رنگ آمیزی کنید. بعد با استفاده از مقواهای رنگی مثل تصویر زیر برای فیل چشم، گوش، دهان و خرطوم درست کنید و روی بشقاب بچسبانید.

3- روش درست کردن کارت پستال فیلی با بادکنک

این کارت فیلی با مزه را می توانید با استفاده از مقوا های رنگی، بادکنک و چشم عروسک درست کنید. (می توان به جای چشم عروسک با کاغذ چشم درست کرد.)

- ابتدا روی یک مقوا یک مستطیل 15 در 8 سانتی متری درست کنید و آن را از وسط تا بزنید. سپس روی یک مقوای رنگی دیگر دو عدد گوش فیل درست کنید. (مدل گوش را می توانید مثل بال های پروانه بکشید و ببرید.)

- حال یک بادکنک کوچک را از قسمت دایره ای آن روی کارت بچسبانید و گوش های فیل را دو طرف گردی بادکنک بچسبانید. بعد چشم ها را روی گردی بادکنک تنظیم نموده و بچسبانید.

- روی کارت را می توانید با نگین های رنگی و یا ماژیک تزئین کنید، سپس داخل کارت با خط خوش یک متن زیبا بنویسید و آن را به دوستان خود هدیه کنید.

منبع: setare.com
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1402

به "آموزش ساخت کاردستی فیل با مقوا و بشقاب کاغذی (3 مدل)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش ساخت کاردستی فیل با مقوا و بشقاب کاغذی (3 مدل)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید