آمار عجیب برکناری مربیان در فوتبال ایران

به گزارش پیامک خنده، خبرگزاری مهر: وقتی در هفت هفته ای که از لیگ های اسپانیا، آلمان و انگلستان گذشته هنوز هیچ مربی از کار برکنار نشده است، پی می بریم امنیت شغلی مربیان در لیگ برتر فوتبال ایران واژه ای بی معنی است چرا که در هر دو هفته یک مربی برکنار شده است!

آمار عجیب برکناری مربیان در فوتبال ایران

تغییر و جابه جایی در کادر فنی تیم های لیگ فزونی فوتبال ایران به امری عادی تبدیل شده است و آستانه تحمل مدیران باشگاه های ما به بیش از چهار تا پنج هفته هم نمی رسد. فقط کافی است تیمی نتیجه نگیرد، آن وقت مربی مقصر اول ناکامی تشخیص داده شده و ناچار به جدایی می گردد.

6 تغییر در 11 هفته؛ هر 2 هفته یک جابه جایی!

در 11 هفته ای که از شروع مسابقات لیگ برتر گذشته 6 تیم ملوان بندرانزلی، صبای قم، داماش گیلان، ذوب آهن اصفهان، گهر زاگرس دورود و صنعت نفت آبادان شاهد تغییر و جابه جایی روی نیمکت مربیگری خود بوده اند.

در این بین مربیانی چون امید هرندی (داماش گیلان)، ژوزه آلبرتو کاستا (صنعت نفت آبادان) و رسول کربکندی (ذوب آهن اصفهان) از کار برکنار شده و یحیی گل محمدی (صبای قم)، مهدی تارتار (گهرزاگرس دورود) و فرهاد پورغلامی (ملوان بندرانزلی) بنا به دلایل مختلف از سمت خود کناره گیری نموده و عطای ماندن را به لقایش بخشیده اند.

در طول 11 هفته از مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور 6 جابه جایی روی نیمکت تیم ها انجام شده است که بصورت تقریبی هر دو هفته یکبار شاهد عزل و نصب یک مربی در فوتبال ایران بوده ایم. اگر همین روند ادامه پیدا کند تا سرانجام مسابقات لیگ برتر 17 مربی ناچار به خداحافظی از تیم های خود می شوند که این در نوع خود رکوردی بی سابقه خواهد بود!

اینجا از ثبات مدیریت هم خبری نیست!

در فوتبال ایران مدیران هم ثبات ندارند. طی 11 هفته گذشته سه مدیرعامل باشگاه از کار برکنار شده و جای خود را به مدیری جدید داده اند. محمود شیعی، مدیرعامل پیکان تهران جای خود را علی اصغر ملکیان داد، خلیل صالحی در باشگاه صنعت نفت آبادان جای علی حکمت را گرفت و ناصر شهبازی برای فرار مس از بحران به کرمان رفت و جانشین نصرالله گنجعلی خانی شد.

به همه اینها باید افزود تغییراتی که در رده کلان مدیریت بعضی باشگاه ها انجام شده و احتمال عزل و نصب در مدیریت این باشگاه ها را قوت بخشیده است. طی 11 هفته گذشته مالکان دو باشگاه داماش گیلان و گهرزاگرس دورود تغییر نموده اند که حضور مالکان جدید می تواند تغییرات در رده مدیریتی این دو باشگاه را به دنبال داشته باشد.

پوست موز زیر پای مربیان دیگر

اینکه 6 مربی از کار برکنار شده یا از سمت خود کناره گیری نموده اند به این معنی نیست که دیگر مربیان امنیت کاری لازم را دارند. در بین 18 مربی لیگ فزونی پوست موز زیر پای مانوئل ژوزه (پرسپولیس)، عبدالله ویسی (پیکان تهران)، ابراهیم قاسمپور (مس کرمان)، اکبر میثاقیان (آلومینیوم هرمزگان) و تونی اولیویرا (تراکتورسازی تبریز) هم هست و شاید با کسب چند نتیجه ضعیف دیگر این مربیان نیز ناچار با وداع با لیگ برتر ایران شوند.

مقایسه ایران با لیگ های مطرح فوتبال اروپا

زمانی که متوجه می شویم در هفت هفته ای که از لیگ های اسپانیا (لالیگا)، آلمان (بوندس لیگا) و انگلستان (لیگ برتر) گذشته هنوز هیچ مربی از کار برکنار نشده است، پی می بریم امنیت شغلی مربیان در لیگ برتر فوتبال ایران واژه ای بی معنی است! در این زمینه شاید مسابقات فوتبال سری آ باشگاه های ایتالیا با لیگ ایران برابری کند که طی هفت هفته اخیر سه مربی در این رده از کار برکنار شده و جای خود را به مربیانی دیگر داده اند.

تا سرانجام هفته هفتم مسابقات فوتبال سری آ باشگاه های ایتالیا جوزپه سانینو، سرمربی تیم پالرمو از سمت خود برکنار شده و به جای او جیان پیه رو گاسپرینی روی نیمکت این تیم نشسته است. دومنیکو دی کارلو، سرمربی تیم کیه وو نیز به سرنوشت سانینو دچار شده و جای خود را به اوگه نینو کورینی داده است.

در فوتبال ایتالیا همچنین ماسیمو نیکادنتی، سرمربی تیم کالیاری بصورت توافقی از این تیم جدا شده و به جای او ایو پولگا روی نیمکت تیم آخر جدول رده بندی سری آ نشسته است.

منبع: برترین ها
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 291

به "آمار عجیب برکناری مربیان در فوتبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار عجیب برکناری مربیان در فوتبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید