وظیفه ای که محمود دولت آبادی بطور ویژه به جوانان داد

به گزارش پیامک خنده، محمود دولت آبادی گفت: زنده نگاه داشتن نام و یاد چهره ها و شخصیت های فرهنگی کشور، وظیفه ای است که برعهده تمام افراد جامعه به ویژه جوانان است.

وظیفه ای که محمود دولت آبادی بطور ویژه به جوانان داد

به گزارش خبرنگاران، طبق گزارش رسیده، دبیر افتخاری نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی در آیین آغازین این رخداد فرهنگی و همچنین افتتاح نمایشگاه لبخند باشکوه آقای رادی بر زنده نگاه داشتن یاد و نام چهره های و شخصیت های فرهنگی کشور تاکید نمود.

آیین آغازین جشنواره عصر روز جمعه 14 دی ماه هم زمان با افتتاح نمایشگاه لبخند باشکوه آقای رادی در نگارخانه آریا با حضور هنرمندان برگزار گردید.

در این مراسم که هنرمندانی همچون: محمود دولت آبادی، مریم زندی، حمیده بانو عنقا، علی مراد خانی، حسین مسافر آستانه، محمود عزیزی، مریم معترف، مریم کاظمی، هادی مرزبان، ساعد مشکی، اصغر نوری، هاله مشتاقی نیا، میکاییل شهرستانی، حمیدرضا فرامرزی،شهرام گیل آبادی، نگار زارع،هادی حیدری، روح الله جعفری وجمعی از هنرمندان و اهالی رسانه برگزار گردید، محمود دولت آبادی دبیر افتخاری جشنواره در سخنان کوتاهی با تاکید بر ضرورت و اهمیت توجه به چهره ها و مفاخر فرهنگی کشور گفت: اصل قضیه این است که زنده نگه داشتن چهره ها و شخصیت های فرهنگی مملکت وظیفه ای است که برعهده تمام افراد جامعه ،خصوصا جوانان است.

وی اضافه نمود: خوشبختانه در این نمایشگاه کارهایی که متمرکز بر اکبر رادی است ارائه شده که قابل تحسین است و نکته مثبت این کارها این است که هیچکدام از آنها شبیه همدیگر نیست و از تنوع خاصی برخوردار بوده و نشان دهنده این نکته مهم است که افرادی که این کارها را انجام داده اند دارای تشخصی هستند که برای همه اهل هنر ضروری است.

دولت آبادی در انتها سخنانش از همه دست اندرکاران جشنواره به ویژه خانواده اکبر رادی برای برگزاری این رخداد قدردانی کرد.

علی مرادخانی معاون سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در سخنان کوتاهی با قدردانی از برگزاری نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی گفت: چه کار خوبی است که دوستان هنرمند جمع شدند و این افتخار مبارک را ایجاد کردند تا یادمان نرود که اکبر رادی و آثارش جزو ملزومات حوزه اجتماعی است. ما همواره می بایست یاد بزرگان و کسانی که در این زمینه سال ها زحمت کشیدند و برای مردم شاخصه های درخشانی را به جای گذاشته اند بیشتر و بهتر گرامی بداریم.

مرادخانی در ادامه سخنانش با بیان خاطرات مشترک خود با اکبر رادی اضافه نمود: نکته ایی که وجود دارد این است که غربی ها از یک مجموعه کم بضاعت خود همه چیز می سازند ولی ما از همه چیز خود نمی توانیم یک مجموعه با ارزش ارائه دهیم. ما امکانات و آدم های بزرگی داریم که می توانیم آنها را در آینده جهانی کنیم. حتی جایزه اکبر رادی را برای کل تئاتر در نظر بگیریم. ما کسی به اندازه اکبر رادی نداریم که بتواند تا این حد بضاعت معرفتی داشته باشد و توصیه من به جوانان این است که همتی به خرج دهند تا اتفاقی مانند جشنواره رادی فراگیر گردد.

نمایشگاه لبخند با شکوه آقای رادی تا جمعه 21 دیماه همه روزه از ساعت 14 تا 20 در نگارخانه آریا واقع در خیابان ولی عصر (عج) بالاتر از تقاطع شهید بهشتی کوچه زرین پلاک 10 پذیرای عموم علاقه مندان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 123

به "وظیفه ای که محمود دولت آبادی بطور ویژه به جوانان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وظیفه ای که محمود دولت آبادی بطور ویژه به جوانان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید