همنشینی ماه و زهره در ساعات آینده

به گزارش پیامک خنده، مجاورت هلال ماه و سیاره زهره طی ساعات آینده رخ خواهد داد.

همنشینی ماه و زهره در ساعات آینده

به گزارش پیامک خنده، سی ان ان نوشت: اگر در نیمکره شمالی زندگی می کنید، پنجشنبه شب (به وقت آمریکا) شاهد آسمانی روشن خواهید بود، چراکه سیاره زهره و ماه در مجاورت یکدیگر قرار خواهد گرفت. به جنوب غربی نگاه کنید و سیاره زهره را که بسیار روشن به نظر می رسد، در کنار هلال ماه ببینید.

سیاره زهره که سومین جرم آسمانی درخشان بعد از خورشید و ماه از زمین دیده می گردد، به عنوان ستاره غروب در آسمان ظاهر خواهد شد. این سیاره که حالا در دورترین نقطه مدار خود نسبت به خورشید قرار می گیرد، از سطح زمین قابل رؤیت است.

وقتی جای گیری این سیاره در بیشترین فاصله خود از خورشید نزدیک به اعتدال بهاری باشد، سیاره زهره برای حداکثر زمان ممکن بعد از غروب آفتاب قابل مشاهده خواهد بود. پنجشنبه شب حدود ساعت 9:30 در منطقه خلیج سان فرانسیسکو، حدود چهار ساعت بعد از غروب آفتاب، این سیاره زیبا قابل مشاهده خواهد بود.

در طول ماه آینده، رخداد مشابهی روی خواهد داد و زهره در حداکثر فاصله خود نسبت به خورشید قرار خواهد گرفت که در 24 مارس در مناطق خلیجی، تقریباً چهار ساعت در طول شب قابل مشاهده خواهد بود. در نیمه دوم سال، زهره تغییرات چشمگیری خواهد داشت و تحت عنوان ستاره صبح شناخته خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 780

به "همنشینی ماه و زهره در ساعات آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همنشینی ماه و زهره در ساعات آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید