مشکل سفید پرینت گرفتن پرینتر؛ راه چاره چیست؟

به گزارش پیامک خنده، ممکن است شما پس از خرید پرینتر و استفاده های متعدد از آن، با مشکل سفید پرینت گرفتن پرینتر که یکی از اشکالات رایج است، روبرو شده باشید. این ایراد می تواند بسیار ناراحت کننده و زمان بر باشد، به ویژه اگر احتیاج فوری به چاپ مدارک یا تصاویر مهم داشته باشید.

مشکل سفید پرینت گرفتن پرینتر؛ راه چاره چیست؟

در این مطلب به آنالیز دلایل مختلف این نقص و ارائه راه چاره های ممکن برای برطرف آن خواهیم پرداخت. از مسائل ساده ای مانند تمام شدن تونر یا جوهر تا مسائل پیچیده تری مانند خرابی یونیت لیزر یا انسداد هد پرینتر، تمامی عوامل محتمل را پوشش خواهیم داد. با مطالعه این مطلب، شما می توانید راه کارهای مناسبی برای برطرف نقص دستگاه خود بیابید و از بهبود عملکرد پرینتر خود لذت ببرید.

مشکل سفید پرینت گرفتن پرینتر

سفید پرینت گرفتن پرینترها می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد و نتیجه آن این است که بعد از پرینت گرفتن کاغذ پرینت شده کاملا سفید است. یکی از رایج ترین دلایل، تمام شدن جوهر یا تونر است که در این صورت باید کارتریج های جوهر در پرینترهای جوهرافشان و کارتریج های تونر در پرینترهای لیزری آنالیز و تعویض شوند. بعلاوه مسائل نصب نادرست کارتریج ها، تماس الکتریکی نامناسب یا خرابی و قدیمی بودن کارتریج ها نیز می تواند علت خالی پرینت گرفتن باشد.

حتی ممکن است فایل PDF شما هنگام پرینت گرفتن سفید چاپ می گردد، علت سفید پرینت گرفتن PDF، میتواند تنظیمات نادرست چاپ یا ایرادات درایور پرینتر باشد. ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که فایل PDF به درستی باز و نمایش داده می گردد. سپس تنظیمات چاپ را آنالیز کنید و از نصب آخرین نسخه درایور پرینتر مطمئن شوید. در صورت ادامه مشکل، فایل PDF را با یک نرم افزار دیگر باز نموده و مجددا کوشش کنید.

علاوه بر این، در دستگاه های جوهرافشان، گرفتگی هد پرینتر که به علت خشک شدن جوهر در هد رخ می دهد، ممکن است باعث سفید پرینت گرفتن گردد. تنظیمات نادرست چاپ در نرم افزار دستگاه، مانند تنظیمات نوع کاغذ و کیفیت چاپ هم باید آنالیز گردد. اشکالات سخت افزاری نظیر خرابی درایو لیزر یا مدارهای الکتریکی در پرینترهای لیزری از دیگر دلایل احتمالی این نقص هستند. در ادامه به آنالیز دقیق تر این ایراد اذیت نماینده در پرینتر های سامسونگ و کنون می پردازیم.

مشکل سفید پرینت گرفتن سامسونگ

چاپگر های سامسونگ به علت کیفیت ساخت بالا و قابلیت های متنوع، از جمله پرینت سریع و کارایی مناسب، محبوبیت زیادی دارند. این دستکاه ها در مدل های مختلف لیزری و جوهرافشان عرضه می شوند و برای مصارف خانگی و اداری مناسب هستند.

با این حال گاهی اوقات مشکل سفید پرینت گرفتن در این دستگاه ها، دامن پرینتر های سامسونگ را هم میگیرد. این ایراد می تواند دلایل متعددی داشته باشد. در ادامه به آنالیز علت خالی پرینت گرفتن این مدل می پردازیم.

دلایل سفید پرینت گرفتن پرینترهای سامسونگ

تمام شدن تونر یا جوهر: در پرینترهای سامسونگ، تمام شدن تونر یا جوهر یکی از اصلی ترین دلایل سفید پرینت گرفتن است. باید کارتریج ها را آنالیز و در صورت احتیاج تعویض کنید.

اشکالات کارتریج: کارتریج های نصب شده ممکن است به درستی جا نیفتاده باشند یا دچار خرابی شده باشند. بعلاوه، استفاده از کارتریج های غیراصل یا تقلبی نیز می تواند موجب بروز این ایراد گردد.

مسائل فنی: ایراداتی نظیر خرابی درایو لیزر، خرابی بردهای الکتریکی یا نقص های مربوط به فیوزر (Fuser) می تواند موجب سفید پرینت گرفتن گردد.

مسدود شدن نازل ها: در پرینترهای جوهرافشان، نازل های هد چاپگر ممکن است دچار گرفتگی شوند که این امر مانع از انتقال جوهر به کاغذ می گردد.

تنظیمات نادرست: گاهی اوقات تنظیمات نادرست در نرم افزار یا درایور پرینتر می تواند موجب سفید پرینت گرفتن گردد.

مشکل سفید پرینت گرفتن کنون

پرینترهای کنون به علت کیفیت بالا، تنوع مدل و کارایی در مصارف مختلف، از جمله برندهای محبوب در بازار به شمار می روند. این شرکت طیف گسترده ای از پرینترها را برای مصارف خانگی، اداری و حرفه ای ارائه می دهد. در ادامه به آنالیز دلایلی که ممکن است چاپگر کنون خالی پرینت بگیرد، می پردازیم.

فعال شدن صفحات جدانماینده در تنظیمات

در تنظیمات درایور پرینتر گزینه ای به نام صفحات جدانماینده یا Separator Pages وجود دارد. این گزینه زمانی که می خواهید اسناد پرینت شده را جدا کنید، پس از هر بار چاپ یک صفحه سفید چاپ می نماید تا جداسازی سری های پرینت را ممکن سازد.

مشکل در کارتریج پرینتر

کارتریج مهم ترین بخشی است که رنگ یا تونر را برای چاپ منتقل می نماید. این بخش منبع اصلی ذخیره رنگ یا تونر در دستگاه است و با انتقال تونر به درام، شرایط را برای چاپ تصاویر فراهم می نماید. اگر کارتریج دچار نقص گردد یا تونر تمام گردد، ممکن است پرینتر کنون صفحات سفید چاپ کند.

خرابی لیزر پرینتر کنون

نقص در بخش لیزری چاپگر نیز می تواند باعث چاپ صفحات سفید گردد. اگر لیزر به درستی کار نکند، ممکن است دستگاه روشن گردد اما چاپ درستی نداشته باشد. خرابی واحد لیزر یکی از دلایل ایجاد صفحات سفید در چاپ است.

خرابی درام پرینتر

درام با استفاده از بار الکتریکی تونر را از کارتریج به سطح کاغذ منتقل می نماید و نقش مهمی در کیفیت چاپ دارد. اگر درام نتواند تونر را به کاغذ منتقل کند، صفحات سفید چاپ می شوند. بعلاوه، اگر درام خاصیت خود را از دست بدهد، نمی تواند به دستورات چاپ واکنش نشان دهد که این موضوع تاثیر منفی بر کیفیت چاپ دارد.

راه چاره های برطرف مشکل سفید پرینت گرفتن پرینتر

آنالیز و تعویض کارتریج: ابتدا کارتریج های تونر یا جوهر را آنالیز کنید. اطمینان حاصل کنید که تونر یا جوهر کافی در کارتریج وجود دارد و کارتریج ها به درستی نصب شده اند. در صورت احتیاج، کارتریج ها را تعویض کنید.

تمیز کردن نازل ها: اگر از پرینتر جوهرافشان سامسونگ استفاده می کنید، نازل های هد دستگاه را تمیز کنید. این کار معمولا به وسیله گزینه تمیز کردن نازل ها در نرم افزار چاپگر قابل انجام است.

آنالیز تنظیمات چاپ: تنظیمات چاپ در نرم افزار پرینتر را آنالیز کنید. مطمئن شوید که تنظیمات مربوط به نوع کاغذ، کیفیت چاپ و دیگر تنظیمات به درستی تنظیم شده اند.

بروزرسانی درایورها: درایور دستگاه خود را آنالیز کنید و مطمئن شوید که از آخرین نسخه موجود استفاده می کنید. اگر از پرینتر های شرکت سامسونگ استفاده می کنید، می توانید درایورهای تازه را از سایت رسمی سامسونگ دانلود و نصب کنید.

تعمیرات تخصصی: اگر با انجام راه چاره های فوق مشکل همچنان پابرجاست، ممکن است احتیاج به تعمیرات تخصصی داشته باشید. در این صورت، بهتر است با پشتیبانی فنی یا یک تکنسین مجرب تماس بگیرید تا این ایراد را آنالیز و برطرف نمایند.

سخن پایانی

در نهایت، با رعایت نکات ذکر شده و انجام مراقبت های لازم، می توانید از بروز مشکل سفید پرینت گرفتن پرینتر جلوگیری کنید. این کار نه تنها موجب صرفه جویی در زمان و هزینه می گردد، بلکه عمر مفید دستگاه شما را نیز افزایش می دهد.

منبع:

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 25 خرداد 1403 بروزرسانی: 25 خرداد 1403 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 2272

به "مشکل سفید پرینت گرفتن پرینتر؛ راه چاره چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل سفید پرینت گرفتن پرینتر؛ راه چاره چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید