فرمول جدید هواپیمایی ایرباس برای راحتی مسافران هوایی

به گزارش پیامک خنده، حسگر هایی ویژه درون هواپیما های ایرباس به آنالیز عادت های مسافران درزمان سفر حتی استفاده از سرویس بهداشتی می پردازند تا به تحلیلی دقیق از وضعیت رفتاری وخلق و خوی آن ها دست یابند.

فرمول جدید هواپیمایی ایرباس برای راحتی مسافران هوایی

به گزارش خبرنگار کارشناسان شرکت هواپیماسازی ایرباس اعلام نموده اند به آنالیز آزمایشی حسگر های نصب شده در هواپیما های خود پرداخته اند تا رفتار ها و عادت های مسافران حتی دفعه های استفاده آن ها از سرویس بهداشتی را شناسایی نمایند.

مقام های ایرباس دست آوردن شناخت درباره رفتار مسافران، جلوگیری از ترافیک برای استفاده از سرویس بهداشتی و افزایش میزان رضایت مسافران را علت این تحقیق اعلام نموده اند.

در این آزمایش، هواپیما دارای حسگر هایی در سراسر کابین مسافران از جمله درب سرویس بهداشتی، سطل های زباله و برروی جایگاه مسافران است.

افزون بر میزان دفعه های استفاده از سرویس بهداشتی، این طرح به کارشناسان ایرباس امکان می دهد تا به آنالیز عادت های مسافران مانند نوع سفارش خوراک و مواد آشامیدنی در طول سفر بپردازند. این حسگر ها برروی یکی از هواپیما های مدل A350-900 از ماه آگوست سال میلادی جاری نصب شدهاست و تا سرانجام سال دریافت داده از آن ادامه خواهد یافت.

بیشتر بخوانید: دنیا چگونه میزبان انسان ها خواهد بود؟

ایرباس از جمله دیگر هدف های اجرای این طرح را صرفه جویی در هزینه های شرکت های هواپیمایی و افزایش رضایتمندی مشتریان نامیده است.

آنالیز عادت های رفتاری مسافران، به طراحان و سازندگان جایگاه مسافران اجازه می دهد تا به طراحی نمونه جایگاه های راحت تر برای سلامت مسافران در آینده بپردازند و هزینه تعمیرات و ساخت کاهش یابد و به این ترتیب پروازی ایمن و شاد برای مسافران ایجاد نمایند.

داده ها از طریق حسگر های WiFi از کابین مسافران جمع آوری می گردد و پس از فرود هواپیما دراختیار تیم محققان قرار می گیرد.

ایرباس همچنین در نظر دارد دوربین هایی کوچک درفضای کابین مسافران قرار دهد تا میزان بازدید مسافران از سرویس بهداشتی را رصد کند و به این ترتیب به مسافران دربازه زمان تقریبی مورد احتیاج برای انتظار یا استفاده از کدام سرویس بهداشتی هدایت گردد.

کارشناسان ایرباس اعلام نموده اند جمع آوری داده ها تا تکمیل اطلاعات بازه زمانی طولانی احتیاج خواهد داشت، اما در سال های آینده مسافران سفر های هوایی می توانند مسافرتی متفاوت با مسافرت های کنونی را تجربه نمایند.

منبع: cnbc

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 342

به "فرمول جدید هواپیمایی ایرباس برای راحتی مسافران هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمول جدید هواپیمایی ایرباس برای راحتی مسافران هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید