رونمایی از 2 عنوان کتاب در نورالشهدا گرگان

به گزارش پیامک خنده، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در گلستان، با حضور مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و هیات همراه؛ از دو عنوان کتاب داستانی به نام وطن و یک لنگه پوتین به قلم سپیده حسن پور، بانوی نویسنده گرگانی در صبح امروز پنج شنبه 6 خرداد ماه در راستای برنامه های هفته آزادسازی خرمشهر در جوارهشت شهید گمنام تپه نورالشهداگرگان رونمایی شد.

رونمایی از 2 عنوان کتاب در نورالشهدا گرگان

حسن پور نویسنده کتاب ها که دانش آموخته رشته پرستاری است، درباره نحوه شکل گیری آثارش، گفت: من در کودکی و نوجوانی با تعدادی از جنگ زده خوزستانی همکلاسی بودم و از آن موقع به خودم قول دادم که یک روز به نوبه خودم درباره جنگ و آنچه بر سر ملتم آمد بنویسم تا اینکه قسمت شد و پس از مطالعات متعدد و مستندات، این آثار را نوشتم.

وی با تاکید بر اینکه هر دو اثر، تاریخ و نحوه اتفاق هایش واقعی و بر اساس تحقیقات نوشته شده اند، اضافه نمود: این دو اثر به همت نشر هامون نو منتشر شدهاند.

لازم به ذکر است کتاب به نام وطن مشتمل بر 3 عنوان داستان با عناوین خائن، روزهای برفی و به نام وطن است که در 144 صفحه منتشرشده است.

در بخشی از این مجموعه می خوانیم: سید هیچ ملاحظه ای را در بیان حرف حق صحیح نمی کرد و در این زمینه هیچ اهمال و مماشاتی را جایز نمی دانست و اگر لازم می دید حرف خود را می زد.

گاهی وقت ها فشارهای سید به شورا و سایرین، آن ها را مجبور به تصمیم گیری های دیگر می کرد و اراده آن ها را در برابر مردم سست نشان می داد.

همچنین در کتاب داستان بلند یک لنگه پوتین که در 278 صفحه روانه بازار نشر شده است، می خوانیم:

بعد از اتمام عزاداری یکی از پدران زجردیده شهدا، رو به پنجره طبقه اول، گفت: همه ما پدران و مادران داغ دیده، قصه پوتین را از زبان این وآن شنیدیدم... این را حق مسلم خودمان می دانیم که برای یک بار هم شده آن را پایمان کنیم؛ چراکه دلمان برای فرزندانمان تنگ شده.

آقای روشنی که از شدت ناراحتی تا بناگوش سرخ شده بود رو به جمعیت بی تاب خانواده شهدا که همگی در صف انتظار پوشیدن پوتین، دسته را ترک نموده و دنبال هم ایستاده بودند، گفت: این پوتین نزد ما نیست... هفته پیش از دفتر لشکر 25 کربلا، پوتین را از ما تحویل گرفتند.

پیرزنی که صدای تیز و گوش خراشی داشت از بین جمعیت فریاد زد: شما دروغ میگید... ما اومدیم بچههامونو ببینیم... این که خواسته زیادی نیست...فقط یه لحظه پا می کنیم و درش میاریم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1645

به "رونمایی از 2 عنوان کتاب در نورالشهدا گرگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از 2 عنوان کتاب در نورالشهدا گرگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید