داوری مهر اصالت صنایع دستی غرب آسیا آغاز شد

داوری مهر اصالت صنایع‌دستی منطقه غرب آسیا با حضور پنج داور بین‌المللی روز گذشته 14 مرداد 97 در هتل لاله تهران آغاز شد.

داوری مهر اصالت صنایع دستی غرب آسیا آغاز شد

مرضیه ترکمانیان سرپرست اداره کل توسعه و ترویج صنایع دستی سازمان میراث‌فرهنگی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرنگاران با بیان اینکه شورای جهانی دستی هر دو سال یک بار آثار صنایع دستی کشور‌های مختلف جهان را بررسی و داوری می‌کند، گفت: پنج داور بین‌المللی شامل یک داور از چین، یک داور از عمان، یک داور از کویت و دو داور از ایران آثار این دوره را بررسی می‌کنند.

ترکمانیان آثار این دوره شامل صنایع‌دستی کشورهای عربستان سعودی، عمان، ایران و کویت است.

او افزود: نتایج نهایی داوری منطقه غرب آسیا به‌همراه سایر مناطق آسیا و اقیانوسیه در اواخر مهرماه 97 از سوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه اعلام خواهد شد.

رئیس گروه توسعه صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی با بیان این‌که این داوری سه روز به‌طول خواهد انجامید، گفت: در روز پایانی دکتر مونسان برای بازدید از آثار و تقدیر از داوران حضور پیدا خواهد کرد.

این عضو ایرانی هیئت‌داوران اظهار کرد: منطقه غرب آسیا متشکل از 12 کشور است . در ایران هر ساله یک پیش‌برنامه با عنوان نشان ملی مرغوبیت صنایع‌دستی برگزار می‌شود که در قالب این پیش‌برنامه آثاری از همه شهر‌ها و مناطق کشور داوری می‌شود و منتخب آن‌ها براساس سهمیه‌ای که شورای جهانی صنایع‌دستی مشخص می‌کند به مسابقه بین‌المللی راه پیدا می‌کند.

منبع: chtn.ir
اخبار و مقالات مرتبط با "داوری مهر اصالت صنایع دستی غرب آسیا آغاز شد"

به گزارش خبرنگاران، اعضای تیم ملی کشتی آزاد ایران شب پنجشنبه هفته گذشته تهران را به مقصد جاکارتای اندونزی ترک کردند و پس از یک سفر دشوار و طولانی وارد این شهر شدند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی مدرسه ملی سینما، هفته اول از نخستین دوره مدرسه تابستانی با محوریت فیلمسازی توریستی به همت مدرسه ملی سینمای ایران با همراهی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران و یک گروه گردشگری از امروز شنبه 20 مرداد ماه به میزبانی دانشگاه...

ساختن بزرگترین بناها امروزه نشان از قدرت مالی و فناوری یک کشور است که باعث شده نوعی مسابقه در میان کشورهای شده است در ادامه میخواهیم بلندترین بناهای دنیا را نام ببریم.

پل ها با اینکه در واقع برای اتصالی زمینی برای راحتی حمل و نقل بوده اند اما گاهی بهانه ای برای هنرنمایی هنرمندان معماری شده است که آثارشان سالها برای گردشگران مورد توجه و علاقه بوده است در ادامه معروفترین پل های دنیا را نام خواهیم برد.

به "داوری مهر اصالت صنایع دستی غرب آسیا آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با داوری مهر اصالت صنایع دستی غرب آسیا آغاز شد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید