دادگاه حقوق بشر اروپا به کشتار غیرنظامیان افغان مشروعیت داد

به گزارش پیامک خنده، سال 2009 میلادی در یک حمله هوایی نیروهای خارجی حدود 90 غیرنظامی افغان کشته شدند اما دادگاه حقوق بشر اروپا پس از 11 سال ضمن رد شکایت خانواده قربانیان این حمله را قانونی دانست.

دادگاه حقوق بشر اروپا به کشتار غیرنظامیان افغان مشروعیت داد

با ما سفر کنید و با تور ارزان لحظه آخری اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، دادگاه حقوق بشر اروپا با رد دادخواهی مجدد خانواده قربانیان حمله هوایی نیروهای خارجی در افغانستان خاطرنشان کرد که حمله سال 2009 که منجر به کشته شدن حدود ده ها غیرنظامی افغان شده بود، قوانین بین المللی را نقض ننموده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در سال 2009 میلادی یک فرمانده نیروهای آلمانی فرمان انجام حمله هوایی به 2 تانکر سوخت در ولایت قندوز را صادر کرد، این فرمانده پیش از این گفته بود که تانکرهای سوخت توسط طالبان ربوده شده بود و این گروه قصد داشت تانکرها را در پایگاه نیروهای خارجی منفجر کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

حمله درحالی انجام شد که تانکرهای سوخت در میان ریگ گیر نموده بود و مردم برای برداشت سوخت دور خودروها تجمع نموده بودند.

دادگاه حقوق بشر اروپا با رد درخواست یکی از خانواده های قربانیان که خواهان آنالیز مجدد پرونده شده بود تاکید نمود که پیش از این موضوع بطور همه جانبه مورد تحقیق و آنالیز قرار گرفته است.

دادگاه همچنین با تبرئه سرهنگ آلمانی تاکید نمود که او در هنگام صدور فرمان حمله هوایی گمان می کرد که هیچ غیرنظامی در منطقه حضور ندارد و طالبان قصد انفجار تانکرها در پایگاه نیروهای ناتو را دارد.

مقامات آلمانی پس از وقوع این کشتار تحقیقاتی را شروع کردند که در آوریل سال 2010 متوقف شد.

این مقامات برای سرپوش گذاشتن به این رویداد کوشش کردند و تا به امروز نیز آلمان بطور رسمی در این باره عذرخواهی ننموده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1500

به "دادگاه حقوق بشر اروپا به کشتار غیرنظامیان افغان مشروعیت داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه حقوق بشر اروپا به کشتار غیرنظامیان افغان مشروعیت داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید