جنگل اسرارآمیز تیکال در گواتمالا

به گزارش پیامک خنده، تمدن مایا ها یکی از رمز آلود ترین تمدن های بشری است که پیش از ورود سفید پوستان به قاره آمریکا در آن جا وجود داشته است. هم اکنونی یکی از مکان های دیدنی گردشگری در دنیا در گواتمالا بازمانده این تمدن است. این جنگل علاوه بر زیبایی های طبیعی که دارد مکان تاریخی است که چشم هر گردشگری را به خود خیره می نماید.

جنگل اسرارآمیز تیکال در گواتمالا

در قلب این جنگل، یکی از مجموعه بزرگ تمدن مایا توسط پوشش گیاهی سرسبز و زیبا پوشیده شده است. مرکز تشریفاتی و انجام مناسک مذهبی این مجموعه، از معابد و کاخ های باشکوه و میادین عمومی قابل دسترسی با مسیرهای شیب داری تشکیل شده است. بقایای خانه های مربوط به مایاها را می توان در سراسر منطقه دید.. ویرانه های این شهر باستانی اکنون تبدیل به یک جاذبه زیبای گردشگری شده است.

مایا ها تکامل تاریخی خود را از یک جامعه شکارچی به تمدن کشاورزی در این منطقه گذرانده اند. در کاوش های انجام گرفته در این منطقه، بقایای پنبه، تنباکو، حبوبات، کدو تنبل ، فلفل و میوه های زیادی کشف شده که نشان گر اوج تمدن این قوم قدیمی است . در کنار آن در این جنگل انواع موجودات زنده نیز زندگی می نمایند از جمله گونه های مختلفی از پستانداران در این جنگل زندگی می نمایند. گونه هایی همچون میمون زوزه کش شنل پوش، میمون عنکبوتی، مورچه خوار بزرگ، مورچه خوار کوچک، مورچه خوار ابریشمی، تنبل سه انگشتی ، سنجاب، گوفر جیبی، راکون، ، خرسک دم حلقه ای، شیر کوهی، مارگای، پلنگچه، جگواروندی (گربه ایرا)، جگوار، تاپیر بیرد (که تنها در مجاورت آب زندگی می نمایند)، گراز بدبوی لب سفید و گراز بدبوی یقه دار، آهوی دم سفید و آهوچه سرخ. تیکال میزبان 333 گونه از پرندگان است و از 74 خانواده پرندگان در گواتمالا، 63 خانواده در این پارک سانمایند. از گونه های موجود در تیکال، بوقلمون ریز چشم، طوطی قرمز، لک لک جابیرو عقاب کاکل دار را می توان نام برد.

از همه جالب تر اما همان ساختمان های عجیبی است که مایا ها ساخته اند و هنوز هم برای بسیاری از کاوشگران و باستان شناسان رمز و راز این ساختمان ها کشف نشده است. بعضی بر یان اعتقاد هستند که مایا ها با فرازمینی ها در ارتباط بوده اند و این ساختمان ها را برای ارتباط با موجودات فضایی ساخته اند. اما هنوز دلایل علمی دقیقی برای این ادعا کشف نشده است. به هر صورت این ساختمان ها برای هر گردشگری جالب توجه است.

نویسنده : فواد شمس

منبع: لست سکند
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 627

به "جنگل اسرارآمیز تیکال در گواتمالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگل اسرارآمیز تیکال در گواتمالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید