جشنواره و آیین سنتی سمنوپزان در خراسان شمالی برگزار می گردد

به گزارش پیامک خنده، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: با هدف معرفی هرچه بیشتر آیین و سنت ها و میراث معنوی مردم درق، جشنواره سمنو در این شهر و نیز در مرکز استان برگزار می گردد.

جشنواره و آیین سنتی سمنوپزان در خراسان شمالی برگزار می گردد

به گزارش پیامک خنده به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه روز دوشنبه 28 بهمن ماه 98 اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر درق، جشنواره سمنوی این شهر در اسفندماه سال جاری برگزار می گردد.

یزدان پناه توضیح داد: دیگ های هفتمین جشنواره سمنو در تاریخ 15 اسفندماه سال جاری در شهر درق و 18 اسفندماه نیز در بجنورد مرکز خراسان شمالی برای علاقه مندان برپا می گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی اضافه نمود: برپایی غرفه های معرفی و فروش صنایع دستی استان نیز در کنار این جشنواره برنامه ریزی شده است.

او گفت: پخت سمنو در خراسان شمالی و با تمرکز در شهر درق، با اجرای یک سری آداب ورسوم برگزار می گردد که این امر موجب شده است پخت سمنو به عنوان یکی از آیین های معنوی خراسان شمالی به ثبت ملی برسد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 775

به "جشنواره و آیین سنتی سمنوپزان در خراسان شمالی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره و آیین سنتی سمنوپزان در خراسان شمالی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید