بیش از 4 هزار نفر در البرز از مشاوره ژنتیک بهره مند شدند

به گزارش پیامک خنده، مدیر بهزیستی استان البرز گفت : در سال گذشته 4 هزار و 200 نفر و از ابتدای سال جاری تعداد 2 هزار و 150 نفر در البرز مشاوره ژنتیک شده اند.

بیش از 4 هزار نفر در البرز از مشاوره ژنتیک بهره مند شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان البرز ؛ اسدالله حیدری در نشستی در این خصوص با اشاره به فعالیت های بهزیستی البرز در راستای پیشگیری از معلول زایی اظهار کرد : سال گذشته غربالگری شنوایی نوزادان برای 39 هزار و 224 نفر و با پوشش صددرصدی اجرا شده است.

وی با بیان اینکه برای افرادی که نیاز به بررسی های تخصصی تر داشتند و مشکوک به اشکال شنوایی بودند اقدامات لازم اجرا شده است ، شرح داد: در نهایت 39 نوزاد با مشکل شنوایی تشخیص داده شد که از خدمات کمک شنیداری بهره مند شوند که مداخلات تخصصی لازم برای آنها انجام شد.

غربالگری آمبلیوپی روی بیش از 123 هزار کودک

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: در پیشگیری از تنبلی چشم (آمبلیوپی) طی سال گذشته 123 هزار و 982 کودک 3 تا 6 سال با پوشش 99 درصدی برای پیشگیری از معلولیت بینایی مورد بررسی و غربالگری قرار گرفتند که در نتیجه 546 کودک دارای تنبلی چشم شناسایی شده و اقدامات درمانی برای آنها انجام شد.

وی گفت: در بحث غربالگری ژنتیک در یک مرکز دولتی و 5 مرکز غیردولتی در سطح استان مشاوره ژنتیک صورت می پذیرد.

حیدری در خصوص پروژه شناسایی اقدامات ژنتیکی در خانواده های دارای معلولیت که زیر پوشش سازمان بهزیستی هستند، گفت : تعداد 55 خانواده دارای سه و یا چهار معلول از خدمات مشاوره ژنتیک رایگان استفاده کرده اند.

وی با اشاره به این که در سال گذشته 4 هزار و 200 نفر و از ابتدای سال جاری تعداد 2 هزار و 150 نفر مشاوره ژنتیک شده اند، گفت : از این تعداد 317 خانوار از یارانه مشاوره ژنتیک و انجام آزمایش های پرهزینه ژنتیک استفاده کردند.

مدیرکل بهزیستی استان البرز در خاتمه متذکر شد : برای خانواده های دارای دو عضو معلول یا بیشتر تا خاتمه سال 1400 مشاوره ژنتیک و آزمایش های ژنتیک به صورت رایگان است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1324

به "بیش از 4 هزار نفر در البرز از مشاوره ژنتیک بهره مند شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 4 هزار نفر در البرز از مشاوره ژنتیک بهره مند شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید