اسپاتیفای تاریخ سازی کرد؛ اولین سرویس موسیقی با 200 میلیون مشترک پولی

به گزارش پیامک خنده، اسپاتیفای می گوید مجموع تعداد مشترکان پولی این سرویس استریم موسیقی تا تاریخ 31 دسامبر 2022 به 205 میلیون رسیده است. این شرکت حالا با احتساب کاربران رایگان خود 489 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و این رقم نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل 20 درصد بیشتر شده است.

اسپاتیفای تاریخ سازی کرد؛ اولین سرویس موسیقی با 200 میلیون مشترک پولی

اسپاتیفای فراتر از انتظارات عمل نموده و حالا برای اولین بار در میان سرویس های استریم موسیقی به بیش از 200 میلیون مشترک پولی رسیده است.

اسپاتیفای می گوید مجموع تعداد مشترکان پولی این سرویس استریم موسیقی تا تاریخ 31 دسامبر 2022 به 205 میلیون رسیده است. این شرکت حالا با احتساب کاربران رایگان خود 489 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و این رقم نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل 20 درصد بیشتر شده است.

اسپاتیفای در گزارش مالی فصل چهارم 2022 خود بیان کرد که فراتر از پیش بینی ها ظاهر شده و تعداد کاربران پولی خود را نسبت به بازه زمانی مشابه 2021 حدود 14 درصد افزایش داده است. این شرکت انتظار داشت که مشترکان پولی آن ها به 202 میلیون و کاربران فعال ماهانه شان به 479 میلیون برسد.

بزرگ ترین سرویس استریم موسیقی دنیا در فصل مالی اخیر حدود 250 میلیون دلار زیان عملیاتی داشته، اما این رقم نسبت به قبل چندان تغییر ننموده است و به نظر نمی رسد که برای اسپاتیفای اهمیت خاصی داشته باشد، چرا که این شرکت سوئدی تمرکز خود را به جای سودآوری فصلی بر رشد گذاشته است.

زیان عملیاتی اسپاتیفای هم کمتر از انتظارات بوده است

البته همین رقم زیان عملیاتی هم کمتر از پیش بینی زیان 325 میلیون دلاری آن ها برای این فصل مالی بوده. اسپاتیفای می گوید میانگین عایدی آن ها به ازای هر مشترک پریمیوم حالا حدود 4.93 دلار است که نسبت به بازه مشابه سال قبل 3 درصد افزایش یافته، اما نسبت به فصل مالی قبل از خود اندکی کمتر شده است.

این گزارش در شرایطی منتشر می گردد که این شرکت هفته گذشته از تعدیل حدود شش درصد از نیرو های خود خبر داده بود. علاوه براین، در گزارش امروز اطلاعاتی درباره اشتراک تازه اسپاتیفای HiFi ارائه نشده است.

این سرویس که حدود دو سال پیش معرفی گردید، دراِزای دریافت هزینه بالاتر، امکان دسترسی به آهنگ های باکیفیت تر را می داد، اما به نظر می رسد که با توجه به ارائه این قابلیت ها به صورت رایگان در سرویس های موسیقی اپل و آمازون، اسپاتیفای هم باید در تصمیمش تتازهنظر کند.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 15 بهمن 1401 بروزرسانی: 15 بهمن 1401 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 2165

به "اسپاتیفای تاریخ سازی کرد؛ اولین سرویس موسیقی با 200 میلیون مشترک پولی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپاتیفای تاریخ سازی کرد؛ اولین سرویس موسیقی با 200 میلیون مشترک پولی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید