ادعای شکنجه و بازداشت اتباع غیر قانونی در مرزهای استان خراسان رضوی تکذیب شد

به گزارش پیامک خنده، مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزرات کشور در واکنش به ادعای شکنجه و بازداشت اتباع غیر قانونی در مرزهای استان خراسان رضوی اظهار داشت: هرچند در مورد صحت این صحنه سازی و ارتباط آن با زمان و مکان های ادعا شده تردیدهای اساسی وجود دارد ولی مسلماً این واقعه هیچ ارتباطی با مرزبانی جمهوری اسلامی ندارد.

ادعای شکنجه و بازداشت اتباع غیر قانونی در مرزهای استان خراسان رضوی تکذیب شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در مورد شایعات و اخبار غیر صحیح منتشر شده در فضای مجازی مدعی شکنجه و غرق تعدادی از اتباع افغانستانی در رودخانه مرزی هریررود توسط نیروهای مرزبانی گفت: هرچند در مورد صحت این صحنه سازی و ارتباط آن با زمان و مکان های ادعا شده تردیدهای اساسی وجود دارد ولی مسلماً این واقعه هیچ ارتباطی با مرزبانی جمهوری اسلامی ندارد و بر اساس بررسیهای کارشناسی صورت گرفته، ممکن است اتباع مذکور با عبور از نقاط سخت گذر رودخانه قصد ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران را داشته و به علت سطح و سرعت آب تعدادی از آنها غرق شده باشند.

وی اضافه نمود: این گونه فضاسازیها توسط معاندان و دشمنان دو ملت ایران و افغانستان مسبوق به سابقه میباشد و با هدف ایجاد اختلاف و بدبینی بین دو ملت صورت میگیرد. دولت جمهوری اسلامی ایران همیشه ملت افغانستان را برادر خود می داند. خدمات چندین ساله ارایه شده در حوزه های مختلف به مهاجرین افغانستانی مؤید این موضوع می باشد و این شایعات و فضاسازی ها خللی در روابط محبت آمیز دو کشور ایجاد نخواهد کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 989

به "ادعای شکنجه و بازداشت اتباع غیر قانونی در مرزهای استان خراسان رضوی تکذیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای شکنجه و بازداشت اتباع غیر قانونی در مرزهای استان خراسان رضوی تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید