پکن، آمریکا را به اقدام تلافی جویانه تهدید کرد

به گزارش پیامک خنده، چین، دولت آمریکا را به اقدام تلافی جویانه بابت تصمیم در لغو در نظر دریافت شرایط ویژه برای هنگ کنگ در بحبوحه افزایش تنش ها بر سر تصویب قانون جدید امنیت ملی این دولتشهر تهدید نموده است.

پکن، آمریکا را به اقدام تلافی جویانه تهدید کرد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این هشدار از سوی چین در حالی مطرح شده که قانونگذاران در چین قانون جدید امنیت ملی برای هنگ کنگ را تصویب کردند که به مقام ها اجازه می دهد تا هرگونه اقدام در راستای تبانی خارجی، تروریسم، جدایی طلبی و خرابکاری در هنگ کنگ را سرکوب نمایند. این قانون با مخالفت هایی در هنگ کنگ و بسیاری از کشورهای غربی از جمله آمریکا روبرو بوده است.

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین به اقدامات احتمالی در تلافی جویی علیه آمریکا در صورت لغو شرایط ویژه این دولتشهر اشاره ای ننموده است.

روزنامه SCMP و شبکه خبری RTHK مستقر در هنگ کنگ گزارش کردند، قانونگذارن چینی به اتفاق این قانون را تایید کردند که چین می گوید برای تامین امنیت ملی ضرورت دارد اما بسیاری در هنگ کنگ نگران این هستند که رویکرد این قانون، محدود کردن آزادی های منحصر به فرد در این قلمرو باشد.

این قانون یک سال پس از شروع اعتراضات ضد دولت چین در هنگ کنگ تصویب شد. این قانون از سوی منتقدان در هنگ کنگ تلاشی از سوی پکن برای به کنترل درآوردن این دولتشهر است.

چین تاکید دارد که این قانون برای هدف قرار دادن مشکل سازان تصویب شده و بر حقوق مدنی و آزادی ها و همچنین منافع سرمایه گذارها تاثیری نمی گذارد.

آمریکا تهدید نموده بود اگر قانون جدید امنیت ملی هنگ کنگ تصویب گردد، شرایط ویژه تجاری را که برای این دولتشهر در نظر گرفته بود، لغو می نماید.

دونالد ترامپ گفته دولتش حذف تمامی توافقاتی که باعث برقراری روابط ویژه هنگ کنگ با آمریکا از جمله با برخورداری از یک سری معافیت ها از کنترل های مربوط به بعضی اقلام صادراتی شده بودند را شروع می نماید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1053

به "پکن، آمریکا را به اقدام تلافی جویانه تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن، آمریکا را به اقدام تلافی جویانه تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید