پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل با پول های بلوکه شده در کره جنوبی

به گزارش پیامک خنده، تهران (پانا) - یک مقام ارشد کره جنوبی خاطرنشان کرد که ایران از این کشور خواسته تا بدهی معوقه خود به سازمان ملل را از پول های بلوکه شده جمهوری اسلامی در کره جنوبی پرداخت کند.

پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل با پول های بلوکه شده در کره جنوبی

به گزارش ایسنا از پایگاه خبری KBS، یک مقام ارشد وزارت خارجه کره جنوبی ضمن تایید اینکه ایران چنین درخواستی را مطرح کرده است مدعی شد که این وزارت خانه درحال بحث درخصوص این پیشنهاد با دیگر وزرا و سازمان های کره جنوبی و همچنین سازمان ملل است تا عملی بودن درخواست ایران را بررسی کند.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان روز گذشته در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد انتشار خبری در ارتباط با پرداخت حق عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در سالهای اخیر علیرغم محدودیتهای ناشی از تحریم های یکجانبه ایالات متحده، همواره با استفاده از معدود کانال های انتقال مالی، حق عضویت خود به سازمان ملل را پرداخته و در سال جاری نیز با توجه به مسدود شدن کانال های انتقال منابع مالی توسط آمریکا، از مدتها پیش با خزانه داری سازمان ملل در مورد معرفی یک کانال امن توسط سازمان مذکور در حال مذاکره بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: آخرین پیشنهاد کشورمان در این خصوص تادیه این بدهی از طریق استفاده از منابع مسدود شده در کره جنوبی توسط سازمان ملل با مجوز بانک مرکزی بوده است که توسط دبیرخانه سازمان ملل در حال مذاکره و هماهنگی های لازم می باشد.

خطیب زاده در ادامه گفت: جمهوری اسلامی ایران اصرار دارد که به خاطر تعدیات قبلی آمریکا به دارائی های بین المللی ایران، سازمان ملل برای انتقال حق عضویت کشورمان از طریق بانک واسطه آمریکایی استفاده نکرده و یا این سازمان امنیت جهت انتقال را تضمین نماید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1403

به "پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل با پول های بلوکه شده در کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل با پول های بلوکه شده در کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید