ویروس کرونا در آزمایشگاه ساخته شد

به گزارش پیامک خنده به نقل از پرس اسوسیشن، دانشمندان به طور موفقیت آمیزی نسخه ای از ویروس کرونا را در آزمایشگاه کشت دادند. این اقدام جهت را برای ساخت واکسن این بیماری خطرناک هموارتر می کند.

ویروس کرونا در آزمایشگاه ساخته شد

محققان موسسه عفونت و سیستم ایمنی پیتر دوهرتی در ملبورن اعلام کرده اند کشت این ویروس به آنها کمک می کند تا تحقیقات دقیق تری انجام دهند و ویروس را راحت تر تشخیص دهند.

جولیان دروس مدیر آزمایشگاه شناسایی ویروس این موسسه معتقد است کشت این ویروس در آزمایشگاه تحولی بزرگ است.

او در این باره می گوید: مقامات چینی توالی ژنوم ویروس جدید کرونا را منتشر کردند که برای شناسایی این بیماری کمک حال است اما در اختیار داشتن این ویروس به طور واقعی به ما کمک می کند تا تمام روش ها را آزمایش و تایید و علاوه بر آن حساسیت ها و ویژگی های هر روش را مقایسه کنیم. این ویروس به عنوان یک ماده برای کنترل بیماری در شبکه آزمایشگاه های بهداشتی استرالیا استفاده می شود. همچنین این ویروس برای آزمایشگاه های تخصصی در اروپا ارسال می شود که با سازمان جهانی بهداشت همکاری می کنند.

این ویروس روز جمعه از نمونه دریافتی از یک بیمار در موسسه دوهرتی دریافت و کشت شد. پیش بینی می شود این ویروس کشت شده در آزمایشگاه برای تولید یک تست آنتی بادی به کار رود. این تست به شناسایی ویروس در افرادی کمک می کند که هنوز نشانه های بیماری در بدن آنها آشکار نشده است.

به گفته یکی دیگر از محققان این موسسه، تست آنتی بادی به پژوهشگران کمک می کند افراد مشکوک به ابتلا به بیماری را آزمایش کنیم. به این ترتیب می توان تصویری واضح و دقیق از میزان گستردگی ویروس و میزان دقیق مرگ و میر ناشی از آن به دست آورد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 740

به "ویروس کرونا در آزمایشگاه ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا در آزمایشگاه ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید