وزارت بهداشت نباید جای بخش خصوصی را تنگ کند

به گزارش پیامک خنده، معاون توسعه و منابع انسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه مهمترین شعار من جلب اعتماد مردم است، گفت: ما نباید از کیسه نظام خرج کنیم بلکه باید بر داشته های نظام بیفزاییم. بر این اساس سلامت ادارای برایمان یک شرط است که به عنوان مسأله ای جدی ان را در دستور کار قرار می دهیم.

وزارت بهداشت نباید جای بخش خصوصی را تنگ کند

به گزارش پیامک خنده، سیدکامل تقوی نژاد در مراسم تودیع و معارفه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با بیان اینکه توفیق خدمت در دولت های مختلف را داشته ام، گفت: زمانی در وزارت اقتصاد دارایی در سمت معاون توسعه بودم و در دولت آقای روحانی نیز بعد از یک مرخصی هشت ساله مجدداً به دولت بازگشتم و برای تنها پست پیشنهادی که فکر نکرده و دلی و از صمیم قلب آن را پذیرفتم، دعوت دکتر نمکی برای سمت معاونت توسعه وزارت بهداشت بود.

وی اضافه نمود: این خدمت گذاری قیمتی است و آن را قدر می دانم. مهمترین شعار من جلب اعتماد مردم است. ما نباید از کیسه نظام خرج کنیم، بلکه باید به داشته های نظام بیفزاییم. بر این اساس سلامت اداری برایمان یک شرط است و به عنوان مسأله ای جدی آن را در دستور کار قرار می دهیم و بین مدیر سالم و توانمند، باید فردی که سالم تر است را انتخاب سپس او را توانمند کنیم.

تقوی نژاد با بیان اینکه نباید هزینه های زیادی به بیماران تحمیل کنیم، گفت: باید پروژه های نیمه تمام وزارت بهداشت عادلانه ادامه پیدا کند و یا عادلانه واگذار گردد. واقعیت این است که وزارت بهداشت می تواند به افراد کم توان و محروم در مناطق مختلف یاری کند و این یک رسالت است. این وزارتخانه نباید جای بخش خصوصی را تنگ کند و جای آن را بگیرد.

وی ادامه داد: سرفصل های کاری من در حکم مشخص و چارچوب مشخص شده است. موضوع چابک سازی در این حکم مطرح شده است‬ و معتقدم این کار به شکل های مختلف می تواند انجام گردد.

تقوی نژاد اضافه نمود: مردم شاهد هستند که منابع کشور به سختی تأمین می گردد و باید به مردم اثبات کرد که مدیران پاکدست هستند.

وی‬ در‬ پایان‬ گفت: توزیع عادلانه منابع در مناطق محروم نیز بسیار اهمیت دارد. همچنین جذب منابع برای طرح های نیمه تمام وجود دارد و نباید به مسائل سلامت فقط با دید مالی نگاه کرد. توسعه مالی در کشور با اینکه سلامت پایدار در کشور نهادینه شده باشد، امکان پذیر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 153

به "وزارت بهداشت نباید جای بخش خصوصی را تنگ کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت بهداشت نباید جای بخش خصوصی را تنگ کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید