هر ماه 33 کودک یمنی بر اثر جنگ کشته یا زخمی می شوند

به گزارش پیامک خنده، شرایط در یمن علیرغم آتش بسی که طرفین درگیری در انتها سال 2018 بر سر آن توافق کردند، همچنان وخیم است. بچه ها از قربانیان بزرگ این شرایط هستند. ماهانه به طور متوسط 33 کودک بر اثر جنگ در یمن کشته یا زخمی می شوند.

هر ماه 33 کودک یمنی بر اثر جنگ کشته یا زخمی می شوند

از وبلاگ شارژر دیدن فرمایید.

صندوق نجات بچه ها که یک سازمان بین المللی خیریه است، در تازه ترین گزارش خود در خصوص شرایط نگران نماینده بچه ها در یمن هشدار داده است.

طبق این گزارش نیمی از بچه های که در طی ماه های گذشته در یمن جان خود را از دست داده اند، در شهرهای حدیده و تعز کشته شده اند.

به گفته خانم مریم الدوغانی، مسئول این سازمان در حدیده و سواحل دریای سرخ، جنگ و درگیری در شهرهای مزبور همچنان جریان دارد و همراه با آن بحران فاجعه آمیز بشری نیز ادامه دارد.

این سازمان اعلام نموده که هر ماه به طور متوسط 33 کودک در یمن بر اثر جنگ کشته یا زخمی می شوند.

به گزارش دویچه وله در روز 13 دسامبر سال گذشته میلادی بود که طرف های درگیری در یمن با میانجی گری سازمان ملل قرارداد آتش بس را در استکهلم امضا کردند؛ قراردادی که امیدهای تازه ای را در راستای برقراری صلح در یمن زنده کرد.

این آتش بس از جمله بندر حدیده را دربرمی گیرد که دروازه یمن به دنیا محسوب می گردد و نقشی کلیدی در تأمین نیازهای اولیه مردم این کشور ایفا می نماید.

صندوق نجات بچه ها در گزارش جدید خود تصریح نموده که علیرغم قرارداد آتش بس بین ماه های ژانویه تا اکتبر امسال میلادی تنها 56 کودک در جریان جنگ و درگیری ها در حدیده کشته شده و 170 کودک نیز در این شهر زخمی شده اند.

در شهر تعز حتی شمار بچه ها قربانی که جان خود را از دست داده اند نسبت به گذشته دوبرابر شده و در مدت زمان مذکور به 57 تن رسیده است. طرف های درگیری اگرچه وعده داده بودند که درهای شهر تعز را برای رسیدن یاری های بشردوستانه باز نمایند، اما در عمل این اتفاق نیفتاده است.

مریم الدوغانی از صندوق نجات بچه ها که خود پزشک است، متذکر شد که تنها در امسال میلادی بیش از 500 کودک زخمی تحت درمان قرار داشتند. به گفته او، شدت جراحت در بعضی موارد به حدی بوده که خطر مرگ بچه ها را تهدید می نموده است.

جنگ داخلی یمن حدود پنج سال است ادامه دارد و باعث کشته و آواره شدن هزاران تن شده است. بر اساس آمار سازمان ملل متحد بیش از 10 هزار تن در جنگ داخلی یمن کشته و سه میلیون و 300 هزار تن نیز آواره شده اند.،ایسنا

بیشتر بخوانید،کشته شدن 2 خلبان در سقوط هواپیمایی جاسوسی عربستان

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 605

به "هر ماه 33 کودک یمنی بر اثر جنگ کشته یا زخمی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر ماه 33 کودک یمنی بر اثر جنگ کشته یا زخمی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید