نقطه ای از دنیا که هنوز کرونا وارد آن نشده است

به گزارش پیامک خنده، مکانی در دنیا وجود دارد که ویروس کرونا هنوز به آنجا نرفته است و افراد بدون ترس از ابتلا به کرونا، می توانند بدون ماسک با یکدیگر معاشرت نمایند.

نقطه ای از دنیا که هنوز کرونا وارد آن نشده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، مکانی در جهان در حال حاضر وجود دارد که ویروس کرونا هنوز به آنجا نرفته است و افراد می توانند بدون ماسک با یکدیگر معاشرت نمایند و ترسی از ابتلا به کووید-19 نداشته باشند.

این نقطه از جهان قاره جنوبگان است و تنها جایی است که کووید-19 به آنجا نرفته است. در حال حاضر نزدیک به هزار دانشمند و افراد دیگر در آنجا حضور دارند و در یک کوشش جهانی می خواهند مطمئن شوند که همکارانی که جدیدا به آن ها خواهند پیوست، ویروس کرونا را با خود همراه ندارند.

رابرت تیلور که در ایستگاه تحقیقات روترا در جزیره آدلاید در قطب جنوب حضور دارد، شرایط این منطقه از جهان را حباب کوچک امن ما توصیف می نماید.

در روز های قبل از شیوع ویروس کرونا، قرنطینه های بلند مدت و فشار روانی بالا برای افرادی که در قطب جنوب حاضر بودند، عادی جلوه می کرد در حالیکه بقیه جهان زندگی در این نقطه از جهان را غیر عادی می دانست.

تیلور که در ماه اکتبر به قطب جنوب رفت و در زمان همه گیری ویروس کرونا در بریتانیا حضور نداشت، می گوید: آزادی های ما بیشتر از زمان اوج قرنطینه در بریتانیاست. ما می توانیم اسکی کنیم، معاشرت های خود را داشته باشیم، بدویم و از سالن بدنسازی استفاده کنیم. همانند دیگر تیم ها در جنوبگان از جمله قطب جنوب تیلور و 26 همکارش باید در همه نوع کار ها در یک محیط مشترک و دور از دسترس و فضای کم با خطا، مهارت داشته باشند.

تیلور می گوید که آن ها به نوبت پخت و پز می نمایند، مشاهدات آب و هوایی را انجام می دهند و خیاطی هم انجام می دهند.

ارتباط های اینترنتی خوب به این معنی است که آن ها از نزدیک همه گیری ویروس کرونا در زمین را نظاره نموده اند اما یکی از دغدغه های ساکنان این بخش از کره زمین آماده کردن این مکان برای ورود همکاران جدید است. در این موضوع مشاوره هایی در دو طرف داده می گردد.

تیلور در این باره می گوید: اطمینان دارم که می توانند چیز های زیادی به ما بگویند که به ما یاری می نماید تا خود را با روش جدید سازگار کنیم. ما تا به امروز تجربه ای درباره فاصله گذاری اجتماعی نداشته ایم.

روری اوکونور، پزشک و رهبر گروه زمستانی تایید می نماید که به محض ورود همکاران جدید که این هفته قرار است بیایند، امکان دریافت تست از آن ها وجود دارد.

دسترسی به قاره جنوبگان تنها به وسیله هوایی (پروازها) و یا به وسیله کشتی امکان پذیر است به این دلیل شورای مدیران برنامه های ملی جنوبگان هشدار داده است که هیچ کشتی تفریحی نباید در این منطقه لنگر بیاندازند.

مدت ها است که به افرادی که در قطب جنوب حضور دارند در زمینه نحوه شستن دست ها و آداب عطسه کردن آموزش داده شده است با این حال شورای مدیران برنامه های ملی جنوبگان یادآوری نیز نموده است که صورت خود را لمس نکنید.

در حال حاضر قرار است حدود 120 نفر به بزرگترین ایستگاه ایالات متحده آمریکا در جنوبگان یعنی ایستگاه مک مورو منتقل شوند. این افراد قرار است به وسیله حمل و نقل هوایی به قطب جنوب بروند. اما برای محدود کردن تماس بین افرادی که قرار است به قطب جنوب بروند و خدمه پرواز، هواپیما یک سرویس بهداشتی جداگانه را به هر یک از این دو گروه اختصاص داده است.

با این حال این افراد بیش از 14 روز در اتاق های جداگانه هتل در نیوزیلند قرنطینه شده بودند. اما آب و هوای نامناسب، سفر آن ها را هفته ها به تاخیر انداخت و طبق پیش بینی های جدید قرار است روز دوشنبه این سفر انجام گردد.

از چند هفته پیش در ایستگاه مک موردو، افراد حاضر تمرین هایی را برای شبیه سازی آنچه بقیه مردم در جهان انجام می دهند، انجام دادند. آن ها ماسک زدند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کردند.

راین هرد، مدیر ایستگاه می گوید: نزدیک نشدن و در آغوش ندریافت دوستان سخت خواهد بود.

او می گوید که او و دیگران ماسک زدن را از دو روز قبل از ورود تازه وار ها آغاز نموده اند. با ورود همکاران جدید، آقای هرد قطب جنوب را ترک می نماید: صادقانه بگویم، بسیار عجیب و غریب خواهد بود که از جاییکه حس می گردد سیاره دیگری است بیرون بیایید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1182

به "نقطه ای از دنیا که هنوز کرونا وارد آن نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقطه ای از دنیا که هنوز کرونا وارد آن نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید