مهلت 15 روزه مجلس عراق به برهم صالح برای معرفی نامزد جانشینی عبدالمهدی

به گزارش پیامک خنده، سایت شبکه سومریه نیوز سند صادره از سوی رئیس مجلس عراق را منتشر کرد که در آن به برهم صالح 15 روز مهلت داده شده تا نامزد نخست وزیری را معرفی کند.

مهلت 15 روزه مجلس عراق به برهم صالح برای معرفی نامزد جانشینی عبدالمهدی

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از این سایت، در سند محمد الحلبوسی، رئیس مجلس عراق آمده است، او با استعفای عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق با استناد به ماده 76 قانون اساسی موافقت کرده و از برهم صالح، رئیس جمهوری عراق می خواهد نامزد نخست وزیری را طی 15 روز معرفی و مکلف کند.

در بین محافل سیاسی عراق نام ابراهیم محمد بحرالعلوم، وزیر اسبق نفت برای جانشینی عبدالمهدی مطرح شده است. می کنند.

بحر العلوم وزیر نفت عراق بود که در سال 2006 استعفا کرد و در سال 2005 نیز به عنوان عضو جمعیت الوطنیه عراق انتخاب شد.

از سوی دیگر، فراکسیون سائرون به عنوان بزرگترین فراکسیون مجلسی و مورد حمایت مقتدی صدر، رهبر جریان صدر تاکید کرد، امروز (چهارشنبه) آخرین موعد ارائه پیشنهادات فراکسیون های سیاسی درباره قانون انتخابات است.

خبرگزاری واع عراق نیز به نقل از محمود الکعبی، عضو فراکسیون سائرون گزارش داد، فراکسیون سائرون در نشست های فراکسیون های سیاسی در مقر کمیته قانونی با حضور رئیس مجلس و کننده سازمان ملل حضور می یابد.

وی اضافه کرد: در این نشست مهمترین مسائل مورد اختلاف در قانون انتخابات از جمله سن نامزد، تعداد اعضای مجلس کنندگان، انتخابات خارج، حوزه های متعدد انتخاباتی و سیستم انتخاباتی بررسی می شود.

الکعبی اضافه کرد، امروز آخرین مهلت ارائه پیشنهادات فراکسیون ها جهت بررسی است و طی روزهای آینده این موارد تعیین تکلیف می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 585

به "مهلت 15 روزه مجلس عراق به برهم صالح برای معرفی نامزد جانشینی عبدالمهدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت 15 روزه مجلس عراق به برهم صالح برای معرفی نامزد جانشینی عبدالمهدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید