مطالعه ملی ثبت اطلاعات بالینی بیماران مبتلا به کرونا طراحی شد

به گزارش پیامک خنده، مطالعه ملی بیماری (Covdi 19) با موضوع معاونت تحقیقات وزارت بهداشت و مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی طراحی شده است.

مطالعه ملی ثبت اطلاعات بالینی بیماران مبتلا به کرونا طراحی شد

به گزارش با توجه به اهمیت ارزیابی بیماران و پیامد های آن، مطالعه ملی بیماری (Covdi 19) با موضوع معاونت تحقیقات وزارت بهداشت و مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی طراحی شده است.

در این مطالعه مراکز همکار به صورت شبکه ای داده های مربوط به تشخیص، سیر بالینی، عوارض و پیامد های بیماران مبتلا به (Covdi 19) را که در بیمارستان های دانشگاه های علوم پزشکی کشور بستری شده اند جمع آوری و ثبت می نمایند و داده ها به صورت مشارکتی و با همکاری مراکز همکار تحلیل و منتشر خواهد شد.

این مطالعه علاوه بر موارد فوق به طراحی مطالعات اختصاصی برای هر یک از بیماری های همراه (دیابت، بیماری های قلبی عروقی، سرطان ها، بارداری) به صورت nested case-control و ارزیابی شاخص های بالینی اختصاصی بیماری ها و پیامد های هر یک خواهند پرداخت و معین خواهد نمود که در کشور ما این دسته از بیماران در مقایسه با سایرین چه شرایطی را در ارتباط با بیماری (Covdi 19) متحمل شدند و چه پیامد هایی خواهند داشت.

همکاری با شبکه های بین المللی در مورد علایم و سیر بالینی بیماران کووید 19 نیز از جمله اهداف این مطالعه خواهد بود.

نتایج این مطالعه برای مدیریت بیماری (Covdi 19) در بیمارستان ها و همچنین گروه بندی بیماران پر خطر و برنامه ریزی های درمانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 899

به "مطالعه ملی ثبت اطلاعات بالینی بیماران مبتلا به کرونا طراحی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطالعه ملی ثبت اطلاعات بالینی بیماران مبتلا به کرونا طراحی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید