غلامی: رایزنی با سفارت های روسیه، اتریش و فرانسه برای برطرف مسائل ویزا و ارزی دانشجویان و اساتید

به گزارش پیامک خنده، وزیر علوم با اشاره به گلایه رؤسای دانشگاه ها از مسائل ویزا و ارز خطاب به سفیران این سه کشور گفت: برای برطرف این مسائل به پشتیبانی سفارتخانه ها و مقامات آنها نیازمندیم.

غلامی: رایزنی با سفارت های روسیه، اتریش و فرانسه برای برطرف مسائل ویزا و ارزی دانشجویان و اساتید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست منصور غلامی در نشست روسای دانشگاه های متولی کارگروه همکاری های علمی بین المللی و سفرای کشورهای هدف که با حضور سفیران سه کشور روسیه، اتریش و فرانسه برگزار گردید، پس از استماع صحبت های روسای دانشگاه های ایران و سفرای خارجی گفت: در صدد برقراری و ادامه همکاری های علمی آکادمیک با کشورهای مختلف دنیا در راستای تحقق برنامه های بین المللی در زمینه های علمی و تحقیقاتی هستیم.

وی ادامه داد: در راستای برقراری تعاملات علمی با کشورهای دیگر تفاهمنامه های متعددی امضا شده و ایران هم تجربیات و نظرات خود را در زمینه های علمی به کشورهای اروپایی منتقل نموده و خواهد نمود.

غلامی با اشاره به پیگیری موضوعات بین المللی علمی توسط قائم مقام وزیر در این وزارتخانه گفت: یک مدیر به صورت ویژه این مسؤولیت را در وزارتخانه پیگیری می نماید.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه ایران از کرسی های زبان و ادبیات فارسی حمایت می نماید، گفت: همچنین میزبان کرسی های زبان سایر کشورها در دانشگاه ها هستیم.

وی با اشاره به گلایه های دانشگاهیان ایران از مسائل ارزی و ویزا گفت: برای حل بعضی مسائل در روابط علمی بین المللی به پشتیبانی سفارتخانه ها و مقامات سفارتخانه ها نیازمندیم.

غلامی اظهار امیدواری کرد: این نشست و دوره های بعدی این نشست راهی عملی برای گسترش همکاری علمی آکادمیک بین دانشگاه های ایران و دنیا باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 248

به "غلامی: رایزنی با سفارت های روسیه، اتریش و فرانسه برای برطرف مسائل ویزا و ارزی دانشجویان و اساتید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلامی: رایزنی با سفارت های روسیه، اتریش و فرانسه برای برطرف مسائل ویزا و ارزی دانشجویان و اساتید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید