عضو مجلس عراق: بغداد هرگز با آمریکا برای استقرار پاتریوت توافقی نخواهد داشت

به گزارش پیامک خنده، عضو مجلس عراق گفت که دولت عراق هرگز با طرف آمریکایی درباره ارسال سامانه های دفاع هوایی به عراق برای حفاظت از نظامیان آمریکایی توافقی نداشته و نخواهد داشت و اظهارات پنتاگون بدون اطلاع دولت عراق و وزارت دفاع آن بیان شده است.

عضو مجلس عراق: بغداد هرگز با آمریکا برای استقرار پاتریوت توافقی نخواهد داشت

به گزارش گروه بین الملل پیامک خنده، ائتلاف الفتح در مجلس عراق اظهارات وزارت دفاع آمریکا درباره قصد این کشور برای ارسال سامانه های دفاع هوایی پاتریوت به عراق را تلاش برای تحریک نیروهای مقاومت اسلامی و به تاخیر انداختن اجرای مصوبه مجلس در اخراج نظامیان بیگانه از خاک عراق دانست.

محمد کریم عضو ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری در اظهاراتی به پایگاه خبری المعلومه گفت: دولت عراق هرگز با طرف آمریکایی درباره ارسال سامانه های دفاع هوایی به عراق برای حفاظت از نظامیان آمریکایی توافقی نداشته و نخواهد داشت و اظهارات وزارت دفاع آمریکا بدون اطلاع دولت عراق و وزارت دفاع آن بیان شده است.

وی شرح داد: آمریکا با این اظهارات درصدد تحریک نیروهای مقاومت اسلامی و به تعویق انداختن تصمیم مجلس در اخراج نیروهایش از عراق است، اما دولت، مجلس و وزارتخانه های دفاع و خارجه عراق به ساماندهی ساز و کار اخراج نیروهای خارجی از عراق پایبند هستند و هیچ از این تصمیم خود عقب نشینی نکردند.

وزارت دفاع آمریکا روز سه شنبه بر قصد این کشور در ارسال سامانه های دفاع هوایی پاتریوت به عراق، تأکید کرد و گفت: در تلاش هستیم سامانه های دفاع هوایی را برای محافظت از سربازان آمریکایی به عراق ارسال کنیم.

مجلس عراق پانزدهم دی ماه گذشته در نشستی فوق العاده به طرح اخراج نیروهای اشغالگر خارجی از این کشور رأی مثبت داد.

آمریکا در حالی درصدد استقرار سامانه های دفاع موشکی و تجهیز پایگاه های نظامی خود در عراق است که مردم این کشور اخراج نظامیان اشغالگر را مطالبه اصلی از دولت عراق می خوانند و با برپایی راهپیمایی بزرگ و میلیونی در بغداد علیه حضور نظامی آمریکا تظاهرات کردند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 813

به "عضو مجلس عراق: بغداد هرگز با آمریکا برای استقرار پاتریوت توافقی نخواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو مجلس عراق: بغداد هرگز با آمریکا برای استقرار پاتریوت توافقی نخواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید