طراحی مدل صادرات تجهیزات زیست فناوری و پزشکی

به گزارش پیامک خنده، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف بهبود فضای صادرات تجهیزات زیست فناوری، مدل صادرات تجهیزات زیست فناوری و پزشکی را طراحی می کند.

طراحی مدل صادرات تجهیزات زیست فناوری و پزشکی

به گزارش ، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با هدف بهبود فضای صادرات تجهیزات زیست فناوری، رفع برخی از مسائل موجود از طریق توسعه قوانین حمایتی و مکمل، بازبینی نقش بازیگران در عرصه صادرات و ترسیم نهایی مدل صادراتی؛ اقدام به طراحی مدل صادرات تجهیزات زیست فناوری و پزشکی کرده است.

اهمیت موضوع صادرات در دنیای امروز که به سمت تجارت آزاد در حال حرکت هستیم، بیش از پیش شده است. علاوه بر وجود شرکت های توانمند صادراتی، باید مدل های مناسبی برای فعالیت شرکت های خصوصی نیز تعریف کرد، در واقع فرایند صادرات زمانی اثربخش خواهد بود، که تمام زنجیره مورد نیاز دیده شود.

بهبود فضای صادرات از طریق توسعه یک مدل بهینه

بر همین اساس، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طراحی مدل صادرات تجهیزات زیست فناوری و پزشکی را در دستور کار خود قرار داده است. این طرح با هدف بهبود فضای صادرات از طریق توسعه یک مدل بهینه برای صادرات حوزه تجهیزات زیست فناوری و پزشکی تعریف شده است. ارائه یک مدل مناسب، نیازمند شناخت دقیق از وضع موجود در کشور است. این طرح برای شناخت معضلات موجود در فرایند صادرات و در نتیجه ارائه راه چاره های منطقی با هدف تعیین نقش دقیق تر و کارآمدتر ذینفعان در کارگروه تجهیزات ستاد توسعه زیست فناوری تعریف شده است.

شرکت های تجهیزاتی سازنده داخل کشور، نهاد های درگیر در فرایند صادرات (گمرک، سازمان توسعه تجارت و غیره) و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان های وابسته از جمله نهاد های ذینفع در اجرای این طرح هستند.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 164

به "طراحی مدل صادرات تجهیزات زیست فناوری و پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی مدل صادرات تجهیزات زیست فناوری و پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید