رئیس شورای امنیت درخواست آمریکا برای آغاز مکانیسم ماشه را رد کرد

به گزارش پیامک خنده، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد امروز سه شنبه در سخنانی اعلام کرد: ما در جایگاهی نیستیم که اقدامات بیشتری در خصوص تحرکات آمریکا برای کلید زدن مکانیسم ماشه (بازگشت اتوماتیک تحریم ها علیه ایران) را انجام دهیم.

رئیس شورای امنیت درخواست آمریکا برای آغاز مکانیسم ماشه را رد کرد

بر اساس اعلام این خبرگزاری، دیان دجانی رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل در نشست این نهاد بین المللی در این خصوص گفت: هیچ اِجماعی (درباره درخواست آمریکا برای فعال سازی مکانیسم ماشه) در شورای امنیت وجود ندارد؛ بنابراین، رئیس شورا در جایگاهی نیست تا اقدام بیشتری را به انجام برساند.

به گزارش خبرنگاران، پس از شکست مفتضحانه آمریکا در تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت، این کشور با تفسیری غیر حقوقی که مورد توافق جامعه بین المللی از جمله متحدان اروپایی این کشور نیست خود را مشارکت کننده در برجام خوانده است و بر این اساس خواستار فعال سازی مکانیسم ماشه جهت بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه ایران شده است. این درخواست آمریکا بلافاصله از سوی 13 عضو شورای امنیت و طی نامه هایی به رئیس ادواری شورای امنیت (کشور اندونزی) رد شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1147

به "رئیس شورای امنیت درخواست آمریکا برای آغاز مکانیسم ماشه را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس شورای امنیت درخواست آمریکا برای آغاز مکانیسم ماشه را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید