دمشق: ترکیه با حمله به سوریه صندلی ضامن را در روند آستانه از دست می دهد

به گزارش پیامک خنده، وزارت خارجه سوریه اعلام نمود که برخورد متجاوزانه نظام اردوغان آشکارا طمع ورزی ترکیه در خاک سوریه را نشان می دهد.

دمشق: ترکیه با حمله به سوریه صندلی ضامن را در روند آستانه از دست می دهد

به گزارش پیامک خنده، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه بیان کرد: ما به شدت تصمیمات متجاوزانه نظام ترکیه و گسیل نیروهایش به مرزهای کشورمان را محکوم می کنیم. این اقدامات نقض آشکار قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت است.

این منبع اضافه نمود: برخورد متجاوزانه نظام رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه آشکارا طمع ورزی های توسعه طلبانه در خاک سوریه را نشان می دهد و توجیه آن با هیچ بهانه ای ممکن نیست. آنچه که نظام ترکیه درباره امنیت مرزها می گوید دروغی بیش نیست که نادیده دریافت توافق آدانا از سوی ترکیه بر این مسئله صحه می گذارد.

این منبع تأکید کرد: بعضی گروه های کرد مسئولیت تکیه کردن بر طرح آمریکا را برعهده دارند. ما بارها طی دیدارها به آن ها نسبت به خطرات این طرح هشدار داده بودیم و تأکید کردیم که ابزار اجرای سیاست آمریکا علیه وطنشان نباشند اما این گروه ها ابا کردند و تبدیل به ابزاری در دست بیگانگان شدند.

این منبع اضافه نمود: ما بار دیگر بر حاکمیت و تمامیت ارضی خود و تصمیمان برای مقابله با تجاوزات ترکیه تأکید می کنیم. ما تأکید کردیم که آماده ایم کسانی که راه را گم کردند اگر به راه درست بازگردند بپذیریم. اگر نظام اردوغان بر آغاز تجاوز خود اصرار کند خود را در مصاف گروه های تروریستی قرار داده و صندلی ضامن در روند آستانه را از دست می دهد و ضربه هولناکی به روند سیاسی می زند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 453

به "دمشق: ترکیه با حمله به سوریه صندلی ضامن را در روند آستانه از دست می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمشق: ترکیه با حمله به سوریه صندلی ضامن را در روند آستانه از دست می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید