دلایل قانع کننده شورای امنیت ملی مبنی بر عدم قرنطینه گیلان ، ورودی های استان کنترل می گردد

به گزارش پیامک خنده، نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان گفت: طبق درخواست های مکرر افراد از بنده برا قرنطینه کامل استان، صحبت های مختلفی با مسئولان کشوری داشتم؛ اما دلایل شورای امنیت ملی ما را قانع کرد که از این خواسته منصرف شویم.

دلایل قانع کننده شورای امنیت ملی مبنی بر عدم قرنطینه گیلان ، ورودی های استان کنترل می گردد

به گزارش گروه دانشگاه پیامک خنده، محمدحسین قربانی، نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت شامگاه سه شنبه در جمع پیامک خنده با اشاره به اینکه شهرستان رشت نیازمند برپایی یک بیمارستان سیار بود گفت: حجم بالای بیماران کرونایی و خالی نبودن ظرفیت بیمارستان ها باعث شد که با همکاری سپاه یک بیمارستان سیار 120 تخت خوابی در رشت راه اندازی کنیم و هم اکنون کادر درمانی مستقر در آن آماده خدمات دهی هستند.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا در گیلان اضافه نمود: کمبود تجهیزات یکی از عمده مسائل گیلان است، اما در چند روز اخیر با ورود تجهیزات لازم و توزیع آن بین بیمارستان ها مسائل تا حد زیادی رفع شده و امکانات در اختیار کادر درمانی قرار گرفته است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از فوت 33 نفر در استان گیلان به علت بیماری کرونا اطلاع داد و اضافه نمود: از بین 200 نفری که در این مدت در گیلان فوت کردند تنها آزمایش 33 نفر آن ها مثبت اعلام شد و جواب تست بعضی نیز هنوز معین نیست لذا نمی توان با قاطعیت گفت: تمامی این افراد به دلیل کرونا درگذشتند.

وی به عدم قرنطینه استان گیلان بر اساس تصمیم شورای امنیت ملی اشاره نمود و عنوان داشت: طبق درخواست های مکرر افراد از بنده جهت قرنطینه کامل استان گیلان، صحبت های مختلفی با مسئولان کشوری داشتم، اما صحبت ها و دلایل شورای امنیت ملی ما را قانع کرد که از این خواسته منصرف شویم.

قربانی با تأکید بر نقش بخش خصوصی و خیران در تجهیز بیمارستان ها و تهیه ملزومات بهداشتی توضیح داد: در نامه ای کمبود های استان گیلان در حوزه بهداشت و درمان را معین کردیم و مقرر شد با استفاده از ظرفیت های داخلی و خیران خارج از کشور تجهیزات لازم به گیلان ارسال گردد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی توزیع درست و عادلانه اقلام بهداشتی در گیلان را مورد اشاره قرار داد و اعلام نمود: مسئول اصلی توزیع ملزومات بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان است، اما باید میزان کمبود ها و نحوه توزیع اقلام را آنالیز کنیم.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گیلان کانون بحران شیوع کرونا در کشور است گفت: تقسیم کار بین وزارتخانه های مختلف توسط دولت موجب می گردد که هر کدام از دستگاه ها با تمرکز و انرژی بالاتری وظایف محوله را انجام دهند و این شرایط هم اکنون درباره گیلان وجود دارد.

قربانی با اشاره به اینکه طبق تصمیم دولت حوزه امنیت و قرنطینه برعهده وزارت کشور، توزیع اقلام بهداشتی برعهده وزارت صمت و درمان و غربالگری به وزارت بهداشت سپرده شده است اعلام کرد: هیئت دولت برای تسریع در پیشرفت امور و خدمات دهی به بیماران کرونایی هر وزارتخانه را مسئول یک کاری نموده است.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در استان گیلان اعلام نمود: ورودی های استان گیلان کنترل می گردد، اما باید این نظارت ها تشدید گردد، زیرا این موضوع مستقیماً با سلامت مردم سر و کار دارد و از همه درخواست داریم که در این اوضاع به هیچ عنوان به گیلان سفر نکنند.

وی از پیشنهاد خود به دولت مبنی بر پرداخت یارانه کمکی برای ماندن کارگران روزمزد در خانه سخن گفت و عنوان داشت: به دولت پیشنهاد کردیم به اندازه هزینه درمان یک بیمار در بیمارستان یعنی یک میلیون تومان به کارگران روزمزد بدهد تا در خانه بمانند که مورد موافقت آن ها قرار نگرفت.

قربانی با اشاره به پذیرش درمجموع 5 هزار و 243 نفر در بیمارستان های گیلان گفت: میزان ترخیص بیمار در استان گیلان 2 هزار و 977 نفر بوده که از میانگین کشوری بالاتر است و هزار و 620 نفر نیز بستری هستند که این موضوع را مدیون کوشش بی وقفه کادر درمانی استان هستیم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با بیان اینکه میزان ورود بیماران کرونایی به بیمارستان های گیلان کاهش یافته است، اما این به معنای مهار کامل این ویروس نیست توضیح داد: ویروس کرونا به شکل سینوسی بوده و اگر مردم نکات بهداشتی را رعایت نکنند دوباره به حالت قبلی برمی گردیم، زیرا هنوز در پیک بیماری هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 811

به "دلایل قانع کننده شورای امنیت ملی مبنی بر عدم قرنطینه گیلان ، ورودی های استان کنترل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل قانع کننده شورای امنیت ملی مبنی بر عدم قرنطینه گیلان ، ورودی های استان کنترل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید