شرح همتی درباره مبادلات بدون دلار با روسیه، ترکیه و عراق، شرایط جدیدی در روابط بانکی کشورهای منطقه حاکم می گردد

به گزارش پیامک خنده، خبرنگاران: رئیس کل بانک مرکزی گفت: در رایزنی هایی که اخیرا با ترکیه و روسیه داشتیم بحث اصلی این بود دو کشور هم از سوئیفت و هم از مبادله با دلار اجتناب نمایند و با پول ملی مبادله کنیم. الان با ترکیه و عراق این کار را می کنیم و می توان این روند را توسعه داد.

شرح همتی درباره مبادلات بدون دلار با روسیه، ترکیه و عراق، شرایط جدیدی در روابط بانکی کشورهای منطقه حاکم می گردد

به گزارش پیامک خنده به نقل از ایلنا، عبدالناصر همتی در خاتمه جلسه هئیت دولت با حضور در جمع پیامک خنده درباره توافق با روسیه و حذف دلار از مبادلات دوجانبه گفت: کوشش دولت آمریکا برای اعمال تحریم های متعد،د یاری نموده دلار از صحنه مبادلات ما حذف گردد.

وی اضافه نمود: به همین دلیل در رایزنی هایی که اخیرا با ترکیه و روسیه داشتیم بحث اصلی این بود دو کشور هم از سوئیفت و هم از مبادله با دلار اجتناب نمایند و با پول ملی مبادله کنیم. الان با ترکیه و عراق این کار را می کنیم و می توان این روند را توسعه داد.

رئیس کل بانک مرکزی یادآور شد: در صحبت با رئیس جمهور روسیه گفتیم با توجه به اینکه ایران اخیرا عضو اتحادیه اوراسیا شده با همین سیستم امور بانکی با این 6 کشور را انجام دهیم که مورد تایید آقای پوتین هم بود.

همتی یادآور شد: در روابط بانکی کشورهای منطقه شرایط جدیدی حاکم می گردد و از پیغام رسان های داخلی حجم مبادلات انجام می گردد و سوئیفت نقشی در مبادلات نخواهد داشت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 377

به "شرح همتی درباره مبادلات بدون دلار با روسیه، ترکیه و عراق، شرایط جدیدی در روابط بانکی کشورهای منطقه حاکم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح همتی درباره مبادلات بدون دلار با روسیه، ترکیه و عراق، شرایط جدیدی در روابط بانکی کشورهای منطقه حاکم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید