تور استرالیا ارزان: توافقنامه همکاری نظامی آمریکا، انگلیس و استرالیا با هدف فشار بر چین

به گزارش پیامک خنده، رهبران آمریکا، انگلیس و استرالیا روز چهارشنبه یک توافقنامه همکاری امنیتی و نظامی نو را با تمرکز بر منطقه هند و اقیانوس آرام و مقابله با نفوذ چین در منطقه امضا کردند.

تور استرالیا ارزان: توافقنامه همکاری نظامی آمریکا، انگلیس و استرالیا با هدف فشار بر چین

با تور استرالیا ارزان از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، رهبران آمریکا، انگلیس و استرالیا در یک ویدئوکنفرانس سه جانبه توافقنامه همکاری امنیتی و نظامی تازهی را امضا کردند که هدف اصلی آن متمرکز بر تحولات منطقه هند و اقیانوس آرام و مقابله با نفوذ چین خواهد بود.

بر اساس این گزارش، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا این توافقنامه را امضا کردند.

توافقنامه تازه موسوم به AUKUS این موضوع را در یک بازه زمانی 18 ماهه مورد آنالیز قرار خواهد داد که استرالیا چگونه می تواند به برترین فناوری زیردریایی هسته ای دست پیدا کند که سریعتر و کاربردی تر از زیردریایی های متعارف فعلی باشد.

یک مقام ارشد دولت بایدن در این باره گفت: این یک بیانیه تاریخی است.این توافق نشانگر پایبندی دولت بایدن به تعهدش برای ایجاد همکاری و مشارکت قوی تر و مستحکمتر در منطقه برای برقراری صلح و ثبات پایدار است. این یک ساختار تازه برای تعمیق همکاری ها در منطقه برای توسعه قابلیت های دفاعی در قرن 21 است.

مقام های رسمی بر این مساله پافشاری می نمایند که توافقنامه تازه مختص به یک کشور خاص نیست و مربوط به تعهد آمریکا برای حفظ ثبات در منطقه بر اساس نظم و قوانین بین المللی است.

البته هیچ یک از مقام های سه کشور مذکور نامی از چین به میان نیاورده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 شهریور 1400 بروزرسانی: 26 شهریور 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1757

به "تور استرالیا ارزان: توافقنامه همکاری نظامی آمریکا، انگلیس و استرالیا با هدف فشار بر چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استرالیا ارزان: توافقنامه همکاری نظامی آمریکا، انگلیس و استرالیا با هدف فشار بر چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید