تصویب تحریم ها علیه روسیه به دلیل یاری به سوریه در کمیته سنای آمریکا

به گزارش پیامک خنده، پیش نویس قانون اعمال محدودیت های شدیدالحن علیه اشخاص حقیقی و حقوقی روسیه به دلیل یاری اقتصادی یا فنی به دولت سوریه و تسهیل امکان دستیابی دمشق به تسلیحات نظامی، در کمیته امور بین الملل سنای آمریکا تصویب شد.

تصویب تحریم ها علیه روسیه به دلیل یاری به سوریه در کمیته سنای آمریکا

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، پیش نویس قانون اعمال محدودیت هایی علیه اشخاص حقیقی و حقوقی روسیه به خاطر حمایت از دولت سوریه روز چهارشنبه توسط کمیته امور بین الملل مجلس سنای آمریکا تصویب شد.

براساس این سند، کسانی که به طور عمدی حمایت اقتصادی یا فنی از دولت سوریه انجام داده و امکان دستیابی به تجهیزات نظامی توسط دولت سوریه را تسهیل می نمایند، در فهرست سیاه قرار خواهند گرفت. از ورود این افراد به خاک ایالات متحده جلوگیری می گردد ، دارایی آنها مسدود خواهد شد و آنها اجازه انجام فعالیت تجاری و همکاری با شهروندان یا شرکت های آمریکایی را نخواهند داشت.

علاوه بر این، در این سند آمده است: البته اگر صحبت بر سر منافع حیاتی امنیت ملی ایالات متحده باشد، رئیس جمهوری آمریکا در موارد خاص می تواند از اعمال این تحریم ها خودداری کند.

قانونگذاران آمریکایی همچنین وزارت امور خارجه این کشور را موظف کردند تا هر 15 روز پس از اجرایی شدن این قانون، گزارشی درباره نفوذ روسیه در سوریه ارائه دهند، زیرا نویسندگان این پیش نویس بر این باورند که این امر تهدیدی برای منافع امنیت ملی ایالات متحده محسوب می گردد.

اکنون این سند برای آنالیز در مجلس سنای آمریکا ارائه خواهد شد و ممکن است اصلاحاتی در آن صورت بگیرد.

یک مقام مطلع در دفتر مطبوعاتی کمیته امور بین الملل سنای آمریکا که این پیش نویس قانون را تصویب کرد، به این خبرگزاری گفت که این سند وزارت امور خارجه را موظف می نماید تا تصمیم بگیرد که آیا روسیه باید حامی تروریسم تلقی گردد یا خیر.

فهرست کشورهای حامی تروریسم فعلاً شامل کشورهای ایران ، کره شاقتصادی ، سوریه و سودان است. پیش از این ، کوبا ، عراق ، لیبی و یمن جنوبی هم جزو این کشورها بودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 613

به "تصویب تحریم ها علیه روسیه به دلیل یاری به سوریه در کمیته سنای آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب تحریم ها علیه روسیه به دلیل یاری به سوریه در کمیته سنای آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید