تشدید درگیری مالیاتی بین میلیاردرهای سیلیکون ولی

به گزارش پیامک خنده، برخی از مدیران سلیکون ولی که البته ثروت هایی افسانه ای دارند در خصوص وضعیت مالیات هایی که باید پرداخت نمایند دچار اختلاف نظرهایی جدی شده اند.

تشدید درگیری مالیاتی بین میلیاردرهای سیلیکون ولی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، جک دورسی مدیرعامل توییتر و مارک بنیوف چهره سرشناس حوزه فناوری و تاجر معروف در خصوص وضعیت معین مالیات بر دارمد خود و یاری به نیازمندان دچار مسائلی شده اند.

از مدتی پیش طرحی از سوی اداره مالیات به غول های فناوری پیشنهاد شده که بر اساس آن؛ غول های فناوری موظف خواهند بود مبلغی را برای تامین خانه و کسب و کار به بی خانمان ها هدیه دهند.

این طرح می تواند سالانه 250 تا 300 میلیون دلار درآمد داشته باشد. یکی از هواداران سرسخت این طرح که به سرعت نیز موافق کرد مارک بنیوف است. اما جک دورسی آشکارا با این طرح مخالف است و معتقد است این طرح از اساس ایراداتی جدی دارد.

بر اساس قوانین جدید و در صورت تصویب و قطعی شدن این قوانین، تعدادی از مدیران اجرایی قدرتمند فناوری در سیلیکون ولی موظف خواهند بود سهم قابل توجهی را برای خدمات به بی خانمان ها پرداخت نمایند. اما مخالفت دورسی و بنیوف در خصوص این طرح تا حدی جدی شد که کار به درگیری توییتری کشید و این 2 مدیر در توییتر بحث هایی را مطرح کردند.

جک دورسی معتقد است مسائل مربوط به معیشت افراد و بی خانمان ها بر اساس مسئه بی کفایتی مدیران شهری به وجود آمده و شرکت های مذکور نباید تاوان این مشکل را پس دهند.

اما بنیوف، که بزرگترین شرکت در سان فرانسیسکو را تأسیس نموده و اداره می نماید،قوانین موسوم به Prop C را تأیید نموده و در بیانیه ای توییتری گفته تا خاتمه از این طرح حمایت می نماید.

اداره کنترل مالیات سانفرانسیسکو برآورد می نماید که این مالیات هر ساله 250 تا 300 میلیون دلار برای درآمدهای شهری به ارمغان می آورد و 300 تا 400 کسب و کار محلی را تحت تاثیر قرار می دهد. قرار است این قوانین برای شرکت هایی با دارامد بیش از 50 میلیون و شرکت هایی که مقر آنها در سانفرانسیسکو است اجرایی گردد.

اما دورسی ضمن مخالفت با این طرح در توییتر گفت:من می خواهم برای یاری به حل مشکل بی خانمان ها موثر باشم اما معتقدم این روش بهترین راه حل ممکن نیست. بلکه باید از طرح های موثر شهرداری حمایت کرد.

منبع: انتخاب
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 68

به "تشدید درگیری مالیاتی بین میلیاردرهای سیلیکون ولی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید درگیری مالیاتی بین میلیاردرهای سیلیکون ولی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید