ترامپ: به دنبال رسیدن به توافقی با ایران هستیم

به گزارش پیامک خنده، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران مدعی شد که این کشور به دنبال رسیدن به توافقی با ایران است.

ترامپ: به دنبال رسیدن به توافقی با ایران هستیم

به گزارش گروه بین الملل پیامک خنده، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره برکناری بولتون از سمت مشاور امنیت ملی گفت که وی اشتباهات زیادی مرتکب شده بود و با افراد مهمی در دولت همراهی نداشته است.

وی طی بیانیه ای اضافه نمود که پنج نفر را که بسیار شایسته سمت مشاور امنیت ملی هستند در نظر گرفته است.

رئیس جمهور آمریکا همچنین از مدل لیبی بولتون برای خلع سلاح هسته ای کره شمالی انتقاد کرد و گفت که این موضوع یکی از چندین اشتباهی بود که وی زمانی که در پست مشاور امنیت ملی بود مرتکب شده است.

ترامپ در این بیانیه به اختلاف دیدگاه خود با بولتون درباره ونزوئلا نیز اشاره نمود و گفت که بولتون راستا خارج از خطی را درباره ونزوئلا پیگیری می کرد.

رئیس جمهور آمریکا افزود که وی به بولتون خاطرنشان کرد که رویکردهایش با مواضع رئیس جمهور تطابق ندارد و از وی خواسته تا استعفای خود را اعلام کند.

وی در پاسخ به سوالی که آیا به دنبال دیدار با رئیس جمهور ایران است که پاسخ داد برای این دیدار کوشش نمی کند.

رئیس جمهور آمریکا افزود که به دنبال رسیدن به توافقی با ایران است اما اگر این توافق حاصل نشد نیز مسئله ای وجود ندارد.

وی همچنین درباره کاهش تحریم ها علیه ایران برای فراهم کردن مقدمه دیدار با روحانی گفت که باید ببینیم چه پیش می آید.

رئیس جمهور آمریکا همچنین تاکید نمود که واشنگتن به دنبال تغییر نظام در ایران نیست.

ترامپ همچنین در واکنش به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران گفت که اقدام ایران برای غنی سازی اورانیوم برای این کشور بسیار خطرناک خواهد بود.

رئیس جمهور آمریکا به اشغال عراق توسط این کشور در سال 2003 اشاره نمود و گفت که این اقدام آمریکا اشتباه بسیار بزرگی بود و بولتون هوادار مداخله آمریکا در عراق بود و من بارها با آن مخالفت کردم.

رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه خاطرنشان کرد از جان بولتون خواسته از سمتش استعفا کند. (جزئیات بیشتر)

ترامپ در توئیتر نوشت: شب گذشته به جان بولتون اطلاع دادم که دیگر در کاخ سفید به خدمات او احتیاج نیست. من و همین طور برخی از افراد دیگر در دولت با برخی از پیشنهادهای او به شدت مخالف بودیم، بنابراین از جان خواستم استعفایش را تقدیم کند که او صبح امروز این کار را کرد. از جان بابت خدماتش بسیار سپاسگزارم. هفته آینده مشاور امنیت ملی جدیدی معرفی خواهم کرد.

جان بولتون لحظاتی بعد از این توئیت روایت جدیدی از این استعفا عنوان نمود. او در توئیترش نوشت: من دیشب پیشنهاد استعفا دادم و رئیس جمهور ترامپ گفت فردا درباره آن صحبت کنیم.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 352

به "ترامپ: به دنبال رسیدن به توافقی با ایران هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: به دنبال رسیدن به توافقی با ایران هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید