تور فرانسه: تداوم اعتراضات علیه گذرنامه واکسن کرونا در فرانسه

به گزارش پیامک خنده، مخالفان صدور گذرنامه سلامت برای دریافت کنندگان واکسن کرونا در فرانسه، بار دیگر در خیابان های این کشور تظاهرات برپا کردند.

تور فرانسه: تداوم اعتراضات علیه گذرنامه واکسن کرونا در فرانسه

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خیابان های شهر پاریس، روز شنبه برای چندمین هفته متوالی شاهد تجمع معترضان به سیاست های دولت فرانسه در قبال شیوع ویروس کرونا بود.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، صدها معترض به صدور گذرنامه سلامت برای کسانی که واکسن کرونا دریافت نموده اند، در خیابان های پاریس به راهپیمایی پرداختند.

این معترضان با در دست گرفتن پرچم فرانسه و پلاکاردهایی ما مضمون احترام دولت به آزادی های فردی، خواهان لغو صدور این گذرنامه ها شدند.

هفته های گذشته هم هزاران نفر از شهروندان فرانسوی در اعتراض به صدور گذرنامه سلامت برای دریافت کنندگان واکسن کرونا تظاهرات کردند.

یکی از شرکت کنندگان در تظاهرات شهر پاریس به خبرنگار رویترز گفت: این گذرنامه های سلامت مردم فرانسه را دچار تفرقه نموده است. فکر می کنم این مسئله روشن است و متأسفانه معتقدم باید آن را لغو کنیم.

کسانی که واکسن کرونا و این گذرنامه را دریافت ننموده باشند از ورود به رستوران ها، بارها و رفتن به مسافرت محروم می شوند. این گواهی حاکی از این است که فرد صاحب آن، دست کم یک دوز واکسن کرونا دریافت نموده، تست کرونای او در 48 ساعت گذشته منفی بوده یا پس از ابتلا به این بیماری، بهبود یافته است.

یک روز پس از تظاهرات ماه گذشته فرانسه، امانوئل ماکرون رئیس جمهور این کشور در انتقادی تند و توهین آمیز از معترضان به قوانین کرونایی دولت، گفت تسلیم آن ها نخواهد شد. ماکرون در ادامه، معترضان را بی عقل توصیف کرد و گفت: چند ده هزار نفر عقلشان را تا حدی از دست داده اند که می توانند بگویند ما در دیکتاتوری زندگی می کنیم.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1745

به "تور فرانسه: تداوم اعتراضات علیه گذرنامه واکسن کرونا در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه: تداوم اعتراضات علیه گذرنامه واکسن کرونا در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید