تاثیر پیروزی بایدن بر حضور نظامی آمریکا در افغانستان

به گزارش پیامک خنده، باوجود اظهارات جنجالی بایدن در مقابل ترامپ درباره افغانستان اما به نظر می رسد که این نامزد ریاست جمهوری آمریکا در صورت پیروزی بیشتر به مشاوره ژنرال ها گوش خواهد داد و نظامیان کشورش را در افغانستان حفظ خواهد نمود.

تاثیر پیروزی بایدن بر حضور نظامی آمریکا در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، خروج نظامی از افغانستان بخشی از موضوع رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا بوده است زیرا طولانی ترین جنگ این کشور هنوز نتیجه ای نداشته است و ظاهرا بعضی مقامات واشنگتن برای پایان دادن آبرومندانه آن از راههای سیاسی تمایل دارند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

هردو نامزد دموکرات و جمهوریخواه در آمریکا همزمان با شروع رقابت های ریاست جمهوری این کشور، در قالب شعارهایی خواهان خروج نظامی از افغانستان شده اند.

بر اساس نظرسنجی ها جو بایدن، نامزد حزب دموکرات نسبت به دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه پیشتاز است. اما آنچه که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را برای شهروندان افغانستان حایز اهمیت نموده است، اظهارات نامزدان این انتخابات درباره کشورشان است.

بایدن در یکی از مناظره های خود با سایر داوطلبان نامزدی حزب دموکرات در ماه فوریه امسال میلادی گفته بود که مخالف ملت سازی در افغانستان است، زیرا امکان متحد شدن این کشور وجود ندارد.

به گزارش خامه، این نامزد حزب دموکرات نظام فدرالی را راه چاره بحران افغانستان دانسته بود.

این تنها اظهارات واکنش برانگیز بایدن در خصوص افغانستان نیست. او در ماه سپتامبر سال 2019 نیز گفته بود: وقتی پاکستان سه ولایت افغانستان را در شرق این کشور کنترل می نماید. افغانستان را نمی توانیم درست کنیم. درست شدنی نیست.

این نامزد دموکرات همیشه در شعارهایش خواهان خروج آمریکا از افغانستان بوده است.

خلیلزاد: طالبان به تعهداتش عمل نکند مجبور به خروج نظامی نیستیم

باید در سفری به کابل، به حامد کرزی، رئیس جمهور سابق افغانستان گفته بود: آقای رئیس جمهور! پاکستان برای آمریکا پنجاه مرتبه مهم تر از افغانستان است. دوران طلایی جورج بوش گذشته و اکنون طالبان نیز مشکل شما و القاعده مشکل ما است.

با این حال، باید دید که در صورت پیرزوی حزب دموکرات، بایدن چه تصمیمی در خصوص حضور نظامی آمریکا در افغانستان خواهد گرفت؟

بعضی کارشناسان باوجود شعارها و اظهارات جنجالی بایدن درباره افغانستان می گویند که او بیشتر از ترامپ، به نطریات و پیشنهادات فنی ژنرال ها و افسران نظامی خود، درباره اوضاع افغانستان و خطرات آن گوش خواهد داد و احتمال ادامه حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان وجود دارد.

این کارشناسان معتقدند که مقامات نظامی آمریکا خواهان حضور دائمی و وجود یک دولت وابسته در افغانستان هستند تا در پشت پرده حاکم حقیقی کشور آمریکایی ها باشند تا علاوه بر استفاده از منابع این کشور، اهداف نظامی آنها در منطقه نیز تامین گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1253

به "تاثیر پیروزی بایدن بر حضور نظامی آمریکا در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر پیروزی بایدن بر حضور نظامی آمریکا در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید