بلینکن: شرط رفع برخی تحریم ها، بازگشت ایران به تعهدات برجامی است!

به گزارش پیامک خنده، به گزارش خبرنگاران، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه پی بی اس مدعی شد که در مواجهه با حملاتی که در 24 ساعت گذشته علیه مواضع آمریکا در عراق انجام شد؛ نخستین قدم شناسایی عاملان است تا بعداً در زمان و مکان مناسب به آن پاسخ دهیم.

بلینکن: شرط رفع برخی تحریم ها، بازگشت ایران به تعهدات برجامی است!

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

در خصوص مذاکرات برجامی نیز بلینکن مدعی شد: منافع واقعی آمریکا در تلاش برای بازگرداندن ایران به آن جعبه (محدودیت های ناشی از توافق) تأمین می شود حال آنکه دیپلماسی راهی برای رسیدن به این هدف است.

وی در ادامه این ادعا اضافه کرد: راه دیپلماسی باز است و اتحادیه اروپا همه طرفین را به آغاز مذاکره در باب احتمال بازگشت به توافق هسته ای دعوت کرده است. ما به این دعوت پاسخ مثبت دادیم حال آنکه ایران آن را رد کرد. خواهیم دید که ایران چه می کند. توپ در زمین ایران است و آنها باید تصمیم بگیرند.

بلینکن در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا آمریکا به لغو تحریم ها فکر می کند یا خیر، مدعی شد: خیلی واضح گفته ایم که ایران باید به تعهدات برجامی خود برشود و اگر چنین کند؛ ما هم همان کار را خواهیم کرد. این چرخش اگر آنها هم انجامش دهند؛ شامل رفع برخی تحریم ها می شود. اما باز هم می گویم که تا رسیدن به این مرحله فاصله زیادی داریم. متأسفانه، ایران در جهت نادرستی گام برمی دارد. بنابراین، بیش از هر چیز خواهان بازگشت ایران به تعهداتش هستیم.

ادعاهای تکراری وزیر خارجه آمریکا در حالی است که ایران بارها تاکید کرده که تعلیق برخی از تعهدات برجامی در واکنش به بدعهدی آمریکا و اروپا انجام گرفته و این وظیفه دولت جو بایدن دموکرات است که با بازگشت به برجام و رفع تحریم های ضد ایرانی، اشتباه دولت ترامپ مبنی بر خروج از توافق هسته ای را جبران کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1477

به "بلینکن: شرط رفع برخی تحریم ها، بازگشت ایران به تعهدات برجامی است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلینکن: شرط رفع برخی تحریم ها، بازگشت ایران به تعهدات برجامی است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید