بعضی مسئولین شجاعت تحمیل پروتکل های بهداشتی به جامعه را ندارند

به گزارش پیامک خنده، یک فعال سیاسی گفت: رعایت پرتوکل های بهداشتی ودرمانی جهانی باعث می گردد جلوی مسائل کلان در آینده را بگیریم.

بعضی مسئولین شجاعت تحمیل پروتکل های بهداشتی به جامعه را ندارند

ابراهیم نکو در گفت وگو با خبرنگاران، در ارتباط با ضروت توجه به پروتکل های بهداشتی برای مبارزه با پاندمی کرونا اظهار کرد: متاسفانه این اتفاق بین المللی انتها روشنی ندارد. به دلیل ناشناخته بودن این بیماری احتمال اینکه این فاجعه دنیای ادامه دار باشد، هست و عدم توجه به پروتکل ها توسط مردم چه در ایران و چه در دنیا باعث می گردد همیشگی شدن این ویروس دور از ذهن نباشد.

وی ادامه داد: ممکن است آثار این بیماری جبران ناپذیر باشد. آنچه که در خصوص تکثیر ژن این ویروس می شنویم این است که ممکن است به دلیل عدم توجه به مسائل بهداشتی درمانی خود را در ویروس های دیگر تکثیر کند.

این نماینده اسبق مجلس گفت: بنا به دلایلی در کشور ما موانع، اشکالات و ایراداتی وجود دارد که بعضی افراد نمی توانند خود را قرنطینه نمایند و کم تر در مراکز پر تردد حضور داشته باشند؛ چراکه تعداد قابل توجهی از مردم کشور بنا به دلایلی مثل احتیاج فوری به مایحتاج روزانه و شرایط مالی باید در مراکز پر تردد حضور داشته باشند. این افراد با رعایت کامل پرتوکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، دستکش و شست وشوی مرتب دست ها می توانند هم در جامعه حاضر باشند و هم در شکست کرونا و سلامتی خود نقش ایفا نمایند.

وی در ادامه گفت: متاسفانه در این ایام که محدودیت ها کمتر شده بود افراد زیادی به پروتکل ها توجه نکردند ، آن ها فکر می نمایند کرونا ویروسی زودگذر است، احساس می نمایند خیلی جدی تر از آنچه که می گویند، نیست. عده ای یا توان کافی برای تهیه لوازم حفاظت از خودشان را ندارند یا باور نکردند که با ماسک و شست وشوی دست ها می گردد کرونا را کنترل کرد.

نکو اضافه کرد: این موضوع باعث شده که مجدد به پیک کرونا باز گشتیم اگر جلوگیری نگردد دچار خسارات فرهنگی و اجتماعی فراوانی می شویم. باید گفت احتمال پیروزی ویروس کرونا بر فرهنگ ها وجود دارد. بعضی خرده فرهنگ ها به دنبال این موضوع نابود می شوند. بعضی رسم و رسومات رنگ خود را از دست می دهند. البته از جانب دیگر بعضی فرهنگ ها را هم ممکن است دنیای کند. مسئولین فرهنگی و مالی ما در این میان باید مانع از فروپاشی خرده فرهنگ ها و اقتصاد خانوارها شوند.

وی در انتها گفت: متاسفانه بعضی از مسئولین شجاعت لازم برای تحمیل پروتکل های بهداشتی به جامعه را ندارند. من توجه مسئولین را به این نکته جلب می کنم که رعایت پروتکل های بهداشتی و درمانی دنیای باعث می گردد جلوی مسائل کلان در آینده را بگیریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1065

به "بعضی مسئولین شجاعت تحمیل پروتکل های بهداشتی به جامعه را ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی مسئولین شجاعت تحمیل پروتکل های بهداشتی به جامعه را ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید