امارات به تصمیم هند درباره کشمیر واکنش نشان داد

به گزارش پیامک خنده، فارس نوشت: یک روزنامه اماراتی از حمایت ابوظبی از اقدام هند مبنی بر لغو وضعیت خودمختاری ایالت جامو و کشمیر اطلاع داد.

امارات به تصمیم هند درباره کشمیر واکنش نشان داد

در حالیکه انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات خواهان خویشتنداری هند و پاکستان شده است، یک روزنامه اماراتی از حمایت ابوظبی از اقدام هند در زمینه لغو بندهای قانون اساسی مربوط به خومختاری ایالت جامو و کشمیر خبر داده است.

روزنامه اماراتی گلف نیوز به نقل از احمد البنا سفیر امارات در دهلی نو نوشته است که اقدام هند در مورد لغو وضعیت خودمختاری کشمیر، به صلح و ثبات بیشتر می انجامد.

سفیر امارات گفته است که مقامات این کشور از تصمیم هند درباره کشمیر حمایت نموده اند.

طبق گزارش وبگاه عربی 21، سفیر امارات در دهلی نو همچنین گفته است پیش بینی می کنیم که این تغییر و تحولات به بهبود عدالت اجتماعی، امنیت و اعتماد مردم به حکومت محلی منجر شده و باعث تحقق صلح و ثبات بیشتر گردد.

حال آنکه خبرگزاری امارات(وام) روز پنجشنبه(دیروز) به نقل از انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات خواهان خویشتنداری هند و پاکستان و گفت وگوی طرفین برای حل بحران شد.

به دنبال تصمیم هند برای سرانجام دادن به خودمختاری ایالت جامو و کشمیر، نارندرا مودی نخست وزیر هند این تصمیم را رسما امضا کرد.

وی در توجیه این اقدام گفته، با تغییر وضعیت قانونی در کشمیر، این منطقه را از تروریسم و جدایی طلبی آزاد می نماید.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 254

به "امارات به تصمیم هند درباره کشمیر واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات به تصمیم هند درباره کشمیر واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید