اقدام تازه ترامپ درباره گرین کارت

به گزارش پیامک خنده، ایسنا نوشت: کسی که به یاری های دولتی در آمریکا وابسته است طبق مقررات جدید، ممکن است در آینده نتواند گرین کارت این کشور را دریافت کند. این دستور را دولت ترامپ صادر نموده و قرار است از اواسط اکتبر اجرا گردد.

اقدام تازه ترامپ درباره گرین کارت

دولت دونالد ترامپ در آمریکا رویکرد شدیدتری در رابطه با سیاست مهاجرت را در پیش گرفته است. مهاجرانی که به یاری های دولتی متکی هستند در آینده ممکن است نتوانند اقامت دائم بگیرند. به گفته اداره مهاجرت و خارجی ها در آمریکا، مقررات جدید از اواسط اکتبر امسال معتبر خواهد شد.

به نقل از دویچه وله، در حال حاضر نیز شروط زیادی برای اخذ اقامت دائم در ایالات متحده آمریکا وجود دارد. برای نمونه، متقاضیان دریافت گرین کارت یا کارت اقامت دائم باید ثابت نمایند که از پس امور اقتصادی خود برمی آیند.

اما در مقررات جدید رشته ای از برنامه های یاریی فهرست شده، مانند یاری های نقدی، غذایی، یاری مسکن و خدمات رایگان بیمه درمانی که در اعطای گرین کارت یا کارت سبز به آن ها در آینده توجه خواهد شد.

فقیرترین ها هدف قرار می گیرند

بسیار محتمل به نظر می رسد که این مقررات با انتقاد روبرو گردد. منتقدان می گویند، این اقدام جدید بیش از همه مهاجرانی از فقیرترین کشورها را هدف می گیرد.

از دیدگاه آن ها، قوانین جدید می توانند به چشم پوشی مهاجران از تقاضای یاری، آن هم وقتی که آن ها واقعا به یاری احتیاج دارند منجر گردد.

سالانه حدود 544 هزار نفر برای دریافت گرین کارت آمریکا تقاضا می دهند که تعداد کمی از آن ها به یاری های دولتی وابسته اند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 257

به "اقدام تازه ترامپ درباره گرین کارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام تازه ترامپ درباره گرین کارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید