ادامه حاشیه های تزریق واکسن کرونا به آقای شهردار

به گزارش پیامک خنده، خبرنگاران : روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مورد دریافت واکسن کرونا توسط شهردار اصفهان توضیحاتی را ارائه کرد.

ادامه حاشیه های تزریق واکسن کرونا به آقای شهردار

به گزارش به نقل از مهر، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مورد دریافت واکسن کرونا توسط شهردار اصفهان توضیحاتی را ارائه کرد

در ادامه متن توضیحات روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آورده شده است.

در پی انتشار اخباری مبنی بر تزریق واکسن کووید 19 به قدرت الله نورزی، شهردار اصفهان در یکی از مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان موضوع آنالیز و تعیین شد که نام و شماره ملی نامبرده به عنوان دریافت کننده واکسن در بین کارکنان یکی از بیمارستان های خصوصی شهر اصفهان در سامانه سیب ثبت شده است. بنابراین ابعاد مساله در جلسه ای با حضور مسئولان دانشگاه، حراست، نظام پزشکی، بازرسی و رئیس بیمارستان مذکور آنالیز شد و مصاحبه تلفنی با کارشناس بهداشت که تعیینات وی را ثبت نموده بود انجام شد.

با توجه به اینکه بر اساس بخش نامه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مسئول فنی بیمارستان مکلف است صرفاً در صورت احراز استحقاق هر یک از کارکنان بیمارستان نسبت به معرفی وی به تیم بهداشت برای ثبت تعیینات در سامانه و سپس تزریق واکسن اقدام کند، خطای مسئول فنی در معرفی نامبرده و تسلیم تعیینات و شماره ملی برای ثبت در سامانه محرز و مقرر شد دانشگاه اقدام لازم در مورد این امر را انجام دهد.

گفتنی است بیمارستان مذکور از ابتدای اپیدمی کووید همکاری زیادی را در بین بیمارستان های خصوصی برای بستری بیماران مبتلا به کرونا داشته است.

از طرف دیگر، رئیس بیمارستان گفت که شهردار اصفهان بنا به توصیه پزشک معالج خود، علی رغم ثبت تعیینات در سامانه از تزریق منصرف شده و واکسن را دریافت ننموده است. با توجه به اینکه در بیمارستان های پرجمعیت تزریق به هر داوطلب پس از ثبت تعیینات در سامانه توسط فردی غیر از کارشناس ثبت انجام می گردد، تأیید یا رد این موضوع با مستندات موجود امکان پذیر نیست و احتیاج به مدارک بیشتر دارد و در حال پیگیری است.

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قبلاً نیز به طور کتبی تصریح نموده که مسئولیت تائید استحقاق و معرفی گیرندگان واکسن در هر یک از مراکز درمانی (اعم از دولتی یا غیر دولتی) بر عهده مسئول فنی آن مرکز است و چنانچه افراد غیرمرتبط در بین گیرندگان معرفی شوند مسئول فنی جوابگوی مراجع نظارتی خواهد بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1619

به "ادامه حاشیه های تزریق واکسن کرونا به آقای شهردار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه حاشیه های تزریق واکسن کرونا به آقای شهردار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید