ابراز نگرانی وزیر امور خارجه از وضعیت جاری در افغانستان

به گزارش پیامک خنده، وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به وضعیت کنونی افغانستان و روند تحولات در این کشور گفت: تجاوزگران و اشغالگران باید شکست را بپذیرید و هر چه سریعترافغانستان را ترک نمایند.

ابراز نگرانی وزیر امور خارجه از وضعیت جاری در افغانستان

به گزارش پیامک خنده، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ابراز نگرانی از وضعیت جاری در افغانستان بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران هشدار می دهد که بیگانگان و تجاوزگران ممکن است از وضعیت تازه در این کشور سوء استفاده نموده و دور جدیدی از کشتار و خونریزی در افغانستان به راه بیندازند.

وی اضافه کرد: از نظر ما تجاوزگران و اشغالگران باید شکست را بپذیرند و هر چه سریعتر افغانستان را ترک نمایند.

وی توضیح داد: جمهوری اسلامی ایران از همه طرف های درگیر درخواست می نماید که خویشتنداری پیشه نمایند و از برادر کشی دست برداشته و تارسیدن به یک توافق آتش بس دائم و آشتی ملی از ریختن خون بی گناهان و افراد غیر نظامی بطور جدی خودداری نمایند.

وزیر امور خارجه در انتها تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران ضمن احترام به حاکمیت افغانستان و تاکید بر ضرورت مالکیت و راهنمایی هر روند صلح توسط آحاد مردم افغانستان، آمادگی دارد در یک ابتکار منطقه ای در کنار همسایگان، دولت و همه گروه های افغانستانی در جهت جلوگیری از ریخته شدن خون بی گناهان و برای تسهیل در نیل به یک توافق پایدار با همه طرف های درگیر در افغانستان مشورت و مذاکره نماید و از هیچ تلاش صادقانه و بی طرفانه ای در این راستا دریغ نخواهد نکرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 345

به "ابراز نگرانی وزیر امور خارجه از وضعیت جاری در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی وزیر امور خارجه از وضعیت جاری در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید