آمریکا الان چند نفر نیروی نظامی در سوریه دارد؟

به گزارش پیامک خنده، ایرنا نوشت: روزنامه نیویورک تایمز امروز (پنجشنبه) نوشت: بعد از دستور دونالد ترامپ برای خروج سربازان آمریکایی از سوریه، 900 نیروی نظامی این کشور همچنان در سوریه خواهند ماند.

آمریکا الان چند نفر نیروی نظامی در سوریه دارد؟

به گزارش این روزنامه، 900 نیروی نظامی آمریکا در حالی در سوریه باقی خواهند ماند که به دستور رئیس جمهوری تعدادی از نیروهای آمریکا از این کشور خارج شدند، ولی دوباره بازگشتند.

ترامپ در ماه اکتبر (مهر) اظهار داشت: روند خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه شروع شده است. مارک اسپر وزیر دفاع آمرکا نیز بعدا تایید کرد که واشنگتن یک هزار سرباز دیگر را از سوریه خارج خواهد نمود.

رسانه های آمریکایی همچنین در هفته گذشته اظهار داشتند که 500 نفر از یک هزار سرباز آمریکا در هفته های گذشته از سوریه خارج شده اند و روند خروج نیروهای نظامی ادامه دارد تا تعداد آنان به 250 نفر برسد.

به رغم انتشار مطالب کاهش نیروهای نظامی آمریکا در سوریه، روزنامه نیویورک تایمز مدعی شد، با توجه به تصمیم بازگشت نیروهای آمریکا به استان دیرالزور و حضور نفربرهای زرهی ارتش این کشور برای ادامه اشغال میادین نفتی سوریه، تعداد سربازان آمریکا در این کشور به 900 نفر خواهد رسید.

به گزارش نیویورک تایمز، به دنبال عملیات کشته شدن ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش، در صورت فعالیت مجدد این گروه تروریستی، شمار نیروهای آمریکایی در سوریه از 900 نفر فراتر خواهد رفت.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 520

به "آمریکا الان چند نفر نیروی نظامی در سوریه دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا الان چند نفر نیروی نظامی در سوریه دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید