آخرین شرایط پزشک گنابادی دریافت کننده واکسن کرونا

به گزارش پیامک خنده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: حال عمومی پزشک گنابادی که بعد از دریافت واکسن کرونا دچار عوارض گوارشی شده و در بیمارستان بستری شد، خوب است.

آخرین شرایط پزشک گنابادی دریافت کننده واکسن کرونا

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش ایسنا، جواد باذلی بیان نمود: پزشک گنابادی که در تاریخ 10 اسفند ماه واکسن اسپوتنیک دریافت نموده بود پس از تزریق واکسن دچار عوارض گوارشی شده و با علائم گوارشی و وجود خون در مدفوع به بیمارستان مراجعه نموده که با دستور پزشک متخصص به مدت 48 ساعت در بیمارستان بستری شد.

وی اظهار کرد: این پزشک متخصص پس از طی مراحل درمانی در تاریخ 14 اسفندماه از بیمارستان مرخص شده است و خوشبختانه حال عمومی وی خوب است و در حال حاضر مشکل خاصی ندارد.

باذلی ادامه داد: با توجه به سن بالا و ابتلای ایشان به بیماری دیابت، به طور یقین نمی توان این عوارض را به واکسن نسبت داد و از طرفی با توجه به این که هر دارو و هر واکسنی علائم و عوارضی را در بدن فرد ایجاد می نماید به طور یقین نیز نمی توان گفت که این عواض مربوط به واکسن نبوده است و این موضوع توسط متخصصان ما در حال آنالیز است.

وی تأکید کرد: هر واکسن و دارویی دارای علائم و عوارضی است، اما نوع علائم و شدت آن بستگی تام به خود فرد دارد و با توجه به فیزیولوژی متفاوت افراد و این که فرد بیماری زمینه ای و یا مشکل خاصی داشته یا نداشته باشد نوع و شدت بروز این علائم و عوارض متفاوت است.

باذلی در رابطه با این که افرادی که واکسن کرونا دریافت می نمایند تا چه زمانی تحت نظر هستند، پاسخ داد: معمولا افرادی که واکسن دریافت می نمایند نیم ساعت الی 45 دقیقه در همان محل تزریق واکسن تحت نظر هستند و بعد از این بازه زمانی اگر علائم خاصی بروز نکرد می توانند محل را ترک نمایند و نسبت به بروز علائم خفیف تب و... توجیه می شوند، اما چنانچه این عوارض شدیدتر گردد باید سریعا به همکاران ما اطلاع دهند تا اقدامات لازم انجام گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت : در شهرستان گناباد واکسن کرونا طی دو مرحله توزیع شده است و تا کنون 100 نفر این واکسن را دریافت نموده اند و به جز پزشک گنابادی که دچار عوارضی شد، حال عمومی بقیه دریافت نمایندگان خوب است و عوارض خاصی گزارش نشده است.

وی مطرح نمود: در فاز یک و فاز 2 توزیع واکسن کرونا، واکسیناسیون با اولویت کارکنان بخش آی سی یو و کادر درمان و کسانی که به طور مستقیم با بیماران کووید 19 در ارتباط هستند انجام شد و فاز سوم این واکسن نیز هنوز در کشور توزیع نشده است و به محض توزیع، ادامه واکسیناسیون در شهرستان انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد توضیح داد: در حال حاضر بیماران بستری در بیمارستان علامه بهلول گنابادی کاهش یافته است، اما این شرایط شنماینده است و کاملا به نوع رفتار مردم و میزان رعایت پروتکل های بهداشتی بستگی دارد، بنابراین درخواستی که از مردم داریم این است که با توجه به شرایط موجود و خطر شیوع ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی، همچنان پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند و از هر گونه دورهمی و تجمعی پرهیز نمایند.

لازم به ذکر است بنا بر گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در حال حاضر شرایط شهرستان گناباد به لحاظ شیوع ویروس کرونا همچنان زرد است و طبق آمار منتشر شده در تاریخ 17 اسفند ماه، 9 نفر به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان علامه بهلول گنابادی بستری هستند و از ابتدای شیوع بیماری تا به امروز 274 نفر بر اثر ابتلا به کرونا فوت نموده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 1482

به "آخرین شرایط پزشک گنابادی دریافت کننده واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط پزشک گنابادی دریافت کننده واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید