آئین نامه جدید معاینه فنی تا 45 روز دیگر آماده می گردد

به گزارش پیامک خنده، دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور از تهیه آئین نامه جدید معاینه فنی تا 45 روز آینده اطلاع داد و گفت: آئین نامه جدید معاینه فنی در حدود یک ماه تا 45 روز آینده به دولت تحویل داده می گردد که ساماندهی خودروهای گازسوز کارگاهی، برخورد با مراکز متخلف معاینه فنی و حذف برچسب معاینه فنی در این آئین نامه مورد توجه قرار گرفته است.

آئین نامه جدید معاینه فنی تا 45 روز دیگر آماده می گردد

به گزارش پیامک خنده، پوریا محمدیان یزدی در سی و دومین جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا با اشاره به اینکه آئین نامه معاینه فنی برای سال 93 است، گفت: با توجه به ابلاغ قانون هوای پاک در نیمه دوم سال 96، ماده 6 این قانون به صورت کامل احکامی را صادر نموده که احتیاج است آئین نامه معاینه فنی سال 93 را بازبینی کنیم. این موضوع در دستور کار وزارت کشور نهاده شد. البته پیش از آن در سازمان محیط زیست نیز پیش نویسی را آماده و به دولت ارسال نموده بودند که با ارجاع به وزارت کشور، در این وزارتخانه با همکاری دستگاه های مختلف آنالیز های متعدد روی آئین نامه صورت گرفت.

وی ادامه داد: یکی از بحث های مطرح در آئین نامه معاینه فنی جدید، تشکیل یک کارگروه ملی معاینه فنی است.

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با بیان اینکه ساماندهی خودروهای گازسوز کارگاهی موضوع دیگری است که در آئین نامه جدید پیگیری می گردد، گفت: پیش از این هیچ نظارتی روی خودروهای گازسوز کارگاهی وجود نداشت و خلاء وجود یک مصوبه دولتی در این موضوع احساس می شد. برای همین سازمان شهرداری ها این موضوع را در دستور کار خود قرار داد و کوشش شد که موضوع هویت بخشی به خودروهای گازسوز کارگاهی اجرایی گردد.

محمدیان همچنین با اشاره به اینکه در ماده 6 قانون هوای پاک به برخورد با مراکز متخلف معاینه فنی نیز اشاره شده است، اضافه کرد: در آئین نامه اجرایی معاینه فنی این موضوع لحاظ می گردد. افزون بر اینها دنبال حذف برچسب در پروسه معاینه فنی هستیم. زیرا در سیمفا علاوه بر پرینت کارنامه خودرو یک برچسب نیز فراوری می گردد که دردسرهایی ایجاد نموده و از آنجا که معاینه فنی بر اساس پلاک صورت می گیرد دیگر احتیاجی به برچسب ها نیست و در آئین نامه اجرایی جدید این موضوع مورد توجه نهاده شده است.

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور تاکید نمود: در حدود یک ماه تا 45 روز آینده، آئین نامه اجرایی معاینه فنی آماده می گردد تا به دولت تحویل داده گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sms-jok.ir شناسه مطلب: 100

به "آئین نامه جدید معاینه فنی تا 45 روز دیگر آماده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آئین نامه جدید معاینه فنی تا 45 روز دیگر آماده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید